Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vrouwelijke baas voor Duitse militaire inlichtingendienst

Eerste vrouwelijke baas voor Duitse militaire inlichtingendienst

BERLIJN (ANP/DPA) - Voor het eerst in de Duitse geschiedenis staat er een vrouw aan het hoofd van de militaire inlichtingendienst. De advocaat Martina Rosenberg is aangesteld als nieuwe directeur van de Militärische Abschirmdienst (MAD).

Minister van Defensie Annegret Kramp-Karrenbauer heeft het parlement over de benoeming ingelicht. Rosenberg werkte hiervoor als advocaat bij het Duitse leger en hield zich bezig met disciplinaire procedures tegen soldaten.

Rosenberg vervangt Christof Gramm, die per 1 oktober met vervroegd pensioen ging. Zijn aftreden had te maken met rechts-extremistische incidenten binnen het leger. Gramm, die sinds 2015 de leiding had, was bezig met hervormingsplannen. Minister Kramp-Karrenbauer prees hem hiervoor, maar zette hem toch uit zijn functie.

Volgens het ministerie was er behoefte aan een wisseling in leiderschap. Het is nu aan Rosenberg om met de MAD grip te krijgen op extremisme binnen het Duitse leger. De MAD is de kleinste van de drie Duitse geheime diensten. Duitsland heeft ook een binnenlandse en buitenlandse geheime dienst.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

2 uur geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

2 uur geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

2 uur geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

4 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

4 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

6 uur geleden