Twee Spanjaarden dood door aardbeving Venezuela, tachtig vermist
MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
Eerder maakte de Portugese president António José Seguro bekend dat er zes Portugezen of mensen die door hun herkomst banden met Portugal blijven onderhouden, om het leven zijn gekomen. Het Portugese ministerie van Buitenlandse Zaken is op zoek naar 56 Portugezen in Venezuela.
Sommige andere landen hebben ook slachtoffers gemeld. Brazilië meldde de dood van twee Brazilianen. De Chinese ambassade in Caracas maakte melding van de dood van twee Chinezen. Een Venezolaan die ook een Italiaans paspoort heeft, is om het leven gekomen volgens de autoriteiten in Rome. Er wonen naar schatting 170.000 mensen in Venezuela die een Italiaans paspoort hebben.
Het dodental is opgelopen naar 235 volgens het Venezolaanse ministerie van Volksgezondheid. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, zo werd eerder gemeld. Gevreesd wordt dat het dodental verder stijgt. Beelden van schade aan onder meer de kuststreek ten noorden van Caracas tonen talrijke ingestorte panden. In de badplaats Catia La Mar, een stad van meer dan 100.000 inwoners, zijn volgens waarnemers hele woonwijken zwaar getroffen en beschadigd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.
7 uur geleden