Levenslang voor aanslag op kerstmarkt Maagdenburg in 2024
MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
Bestuurder Taleb Jawad al-Abdulmohsen, een Saudische psychiater, kon destijds worden opgepakt toen hij zijn zwaar beschadigde huurwagen verliet. Hij ontkende dat hij met opzet mensen had geraakt, maar de autoriteiten noemden dat ongeloofwaardig.
De man werd vervolgd voor de moord op zes mensen en 338 pogingen tot moord. De overleden slachtoffers zijn een jongetje van 9 en vijf vrouwen. Aanklagers hadden levenslang geëist tegen de automobilist.
Tijdelijke rechtszaal
Voor de zaak moest een grote tijdelijke rechtszaal worden gebouwd bij Maagdenburg. Zo konden honderden slachtoffers, nabestaanden en anderen de zaak bijwonen. Er zijn meer dan honderd getuigen opgevoerd.
Taleb Jawad al-Abdulmohsen stond bekend als een islamcriticus met uiterst rechtse sympathieën. Een expert oordeelde dat hij een narcistische persoonlijkheidsstoornis heeft, maar wel toerekeningsvatbaar is.
Motief
De autoriteiten denken dat frustratie na een verloren rechtszaak en mislukte aangiftes het motief waren voor de aanslag. Een aanklager verweet de man geen enkel berouw te hebben getoond.
De kerstmarkt in Maagdenburg ging een jaar na de aanslag weer open. Toen waren er betonblokken neergezet en stond er gewapende politie klaar. Sommige bezoekers vertelden dat het nu meer op een fort leek.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.
39 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.
44 minuten geledenKOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Het hitterecord in Duitsland is na een dag weer verbroken. Vrijdag werd de tot dan toe hoogste temperatuur ooit gemeten in het land met 41,3 graden, maar zaterdag is 41,5 graden gemeten door een meetstation in het oosten van het land, meldt de weerdienst DWD.
1 uur geledenKABUL (ANP/RTR/AFP) - Het noorden van Afghanistan is getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.0, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC). Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn, maar de beving werd in elk geval gevoeld in de hoofdstad Kabul en het noorden van Pakistan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah-leider Naim Qassem verwerpt het raamakkoord tussen Israël en Libanon over het beëindigen van de oorlog in Zuid-Libanon. Hezbollah zal zijn verzet tegen Israël voortzetten, kondigt Qassem aan.
2 uur geledenCARACAS/ROME (ANP/AFP) - Het aantal omgekomen buitenlandse slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela is gestegen tot 45. Ambassades en ministeries van verscheidene landen hebben melding gemaakt van omgekomen landgenoten. Portugal meldde het grootste aantal: 28. Daarbij zijn ook mensen die op grond van herkomst nauwe banden met Portugal hebben. Portugal is op zoek naar 85 landgenoten.
4 uur geleden