Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas

Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas

QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft maandag de noodtoestand afgekondigd na de ontsnapping van de beruchte drugscrimineel Fito. Volgens de Spaanse krant El País zat Fito al twaalf jaar in de gevangenis en is het niet de eerste keer dat hij is ontsnapt. Fito wordt beschouwd als een van de meest gevaarlijke drugscriminelen van Ecuador, aldus El País. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio vorig jaar augustus.

Fito, wiens echte naam José Adolfo Macías Villamar is, was vijftien uur zoek in de gevangenis in de havenstad Guayaquil in het zuiden van Ecuador. Daarna moesten de Ecuadoraanse autoriteiten erkennen dat hij was ontsnapt. Hij is de leider van de bende Los Choneros, de Ecuadoraanse tak van het Mexicaanse Sinaloa-kartel. Na de ontsnapping van Fito brak er in meerdere gevangenissen onrust uit.

"Ik heb net landelijk de noodtoestand afgekondigd zodat de strijdkrachten alle politieke en wettelijke steun in hun handelen ervaren", zei president Noboa op Instagram.

Meer uit Buitenland

Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

1 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

1 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

1 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

5 uur geleden
Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

6 uur geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

9 uur geleden