Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas
QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft maandag de noodtoestand afgekondigd na de ontsnapping van de beruchte drugscrimineel Fito. Volgens de Spaanse krant El País zat Fito al twaalf jaar in de gevangenis en is het niet de eerste keer dat hij is ontsnapt. Fito wordt beschouwd als een van de meest gevaarlijke drugscriminelen van Ecuador, aldus El País. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio vorig jaar augustus.
Fito, wiens echte naam José Adolfo Macías Villamar is, was vijftien uur zoek in de gevangenis in de havenstad Guayaquil in het zuiden van Ecuador. Daarna moesten de Ecuadoraanse autoriteiten erkennen dat hij was ontsnapt. Hij is de leider van de bende Los Choneros, de Ecuadoraanse tak van het Mexicaanse Sinaloa-kartel. Na de ontsnapping van Fito brak er in meerdere gevangenissen onrust uit.
"Ik heb net landelijk de noodtoestand afgekondigd zodat de strijdkrachten alle politieke en wettelijke steun in hun handelen ervaren", zei president Noboa op Instagram.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
2 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
2 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
10 uur geleden