Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas

Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas

QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft maandag de noodtoestand afgekondigd na de ontsnapping van de beruchte drugscrimineel Fito. Volgens de Spaanse krant El País zat Fito al twaalf jaar in de gevangenis en is het niet de eerste keer dat hij is ontsnapt. Fito wordt beschouwd als een van de meest gevaarlijke drugscriminelen van Ecuador, aldus El País. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio vorig jaar augustus.

Fito, wiens echte naam José Adolfo Macías Villamar is, was vijftien uur zoek in de gevangenis in de havenstad Guayaquil in het zuiden van Ecuador. Daarna moesten de Ecuadoraanse autoriteiten erkennen dat hij was ontsnapt. Hij is de leider van de bende Los Choneros, de Ecuadoraanse tak van het Mexicaanse Sinaloa-kartel. Na de ontsnapping van Fito brak er in meerdere gevangenissen onrust uit.

"Ik heb net landelijk de noodtoestand afgekondigd zodat de strijdkrachten alle politieke en wettelijke steun in hun handelen ervaren", zei president Noboa op Instagram.

Meer uit Buitenland

President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

2 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

3 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

5 uur geleden
Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

6 uur geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.

6 uur geleden