Ecuador kondigt noodtoestand af na ontsnapping beruchte drugsbaas
QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft maandag de noodtoestand afgekondigd na de ontsnapping van de beruchte drugscrimineel Fito. Volgens de Spaanse krant El País zat Fito al twaalf jaar in de gevangenis en is het niet de eerste keer dat hij is ontsnapt. Fito wordt beschouwd als een van de meest gevaarlijke drugscriminelen van Ecuador, aldus El País. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio vorig jaar augustus.
Fito, wiens echte naam José Adolfo Macías Villamar is, was vijftien uur zoek in de gevangenis in de havenstad Guayaquil in het zuiden van Ecuador. Daarna moesten de Ecuadoraanse autoriteiten erkennen dat hij was ontsnapt. Hij is de leider van de bende Los Choneros, de Ecuadoraanse tak van het Mexicaanse Sinaloa-kartel. Na de ontsnapping van Fito brak er in meerdere gevangenissen onrust uit.
"Ik heb net landelijk de noodtoestand afgekondigd zodat de strijdkrachten alle politieke en wettelijke steun in hun handelen ervaren", zei president Noboa op Instagram.
Meer uit Buitenland
KARACHI (ANP/AFP) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
1 minuut geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
6 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
12 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
23 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
43 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Centraal Commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) heeft op sociale media beelden gepubliceerd van de Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied. In een montage van 20 seconden worden foto's getoond van opstijgende gevechtsvliegtuigen, lanceringen van Tomahawk-raketten en inslagen op de grond.
1 uur geleden