Economisch adviseur Trump ziet 'geen ramp' in coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Larry Kudlow, de economisch topadviseur van president Donald Trump, maakt zich geen zorgen over de economische gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus. De virusuitbraak creëert mogelijk zelfs kansen voor het Amerikaanse bedrijfsleven, zei hij tegen nieuwszender Fox Business Network.
"Het is geen catastrofe. Het is geen ramp", aldus Kudlow. "We hebben dit eerder meegemaakt en ik denk dat de gevolgen minimaal zijn."
De adviseur van Trump denkt dat de uitbraak van het nieuwe coronavirus kan leiden tot meer investeringen in Amerikaanse bedrijven en een hogere productie in de VS. China is een van de belangrijkste handelspartners van de VS.
Chipfabrikanten zullen volgens hem niet veel van de virusuitbraak merken. Kudlow schat in dat de farmaceutische industrie wel wordt getroffen. De Amerikaanse auto-industrie wordt naar Kudlows verwachting matig geraakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
7 uur geleden