Economie Rusland kromp vorig jaar ondanks sancties maar 2 procent
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland heeft afgelopen jaar maar beperkt last gehad van de westerse sancties vanwege de oorlog in Oekraïne. De krimp kwam volgens het Russische statistiekbureau Rosstat uit op 2,1 procent, minder dan eerdere schattingen van experts. Vooral het vele exporteren van grondstoffen voorkwam grotere schade aan de oorlogskas.
Westerse landen werden na de inval in Oekraïne, op 24 februari vorig jaar, terughoudender met het afnemen van het belangrijke Russische gas en ook voor andere producten gingen importverboden gelden. Ook stopten veel westerse bedrijven met hun activiteiten in Rusland. De detailhandel liep dan ook de grootste schade op. In de bouw, mijn- en landbouw ging juist meer geld om dan een jaar eerder.
De Russische president Vladimir Poetin zei vorige maand nog uit te gaan van een krimp van 2,5 procent. De overheid rekende in september nog op een neergang van bijna 3 procent. De eerste schattingen na de inval in Oekraïne, vrijdag een jaar geleden, gingen richting de 10 procent. Dit jaar zou de economie weer kunnen groeien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
15 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
16 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden