Economie Rusland kromp vorig jaar ondanks sancties maar 2 procent
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland heeft afgelopen jaar maar beperkt last gehad van de westerse sancties vanwege de oorlog in Oekraïne. De krimp kwam volgens het Russische statistiekbureau Rosstat uit op 2,1 procent, minder dan eerdere schattingen van experts. Vooral het vele exporteren van grondstoffen voorkwam grotere schade aan de oorlogskas.
Westerse landen werden na de inval in Oekraïne, op 24 februari vorig jaar, terughoudender met het afnemen van het belangrijke Russische gas en ook voor andere producten gingen importverboden gelden. Ook stopten veel westerse bedrijven met hun activiteiten in Rusland. De detailhandel liep dan ook de grootste schade op. In de bouw, mijn- en landbouw ging juist meer geld om dan een jaar eerder.
De Russische president Vladimir Poetin zei vorige maand nog uit te gaan van een krimp van 2,5 procent. De overheid rekende in september nog op een neergang van bijna 3 procent. De eerste schattingen na de inval in Oekraïne, vrijdag een jaar geleden, gingen richting de 10 procent. Dit jaar zou de economie weer kunnen groeien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
17 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
20 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
1 uur geledenVEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.
1 uur geleden