Dumoulin: we hoeven ons niet elke dag te laten zien
MONT AIGOUAL (ANP) - Tom Dumoulin vond het niet verrassend dat spektakel donderdag in de zesde etappe van de Tour de France uitbleef. "De kans was groter op dit scenario, dan dat we allemaal volle bak zouden gaan klimmen", zei de renner van Jumbo-Visma. De beklimming van de Col de la Lusette, de voorlaatste klim, leek vooraf zwaar genoeg voor een strijd tussen de klassementstoppers. "Hij was ook pittig, maar lag toch te ver van de finish om spectaculaire dingen te verwachten. Zeker omdat het toen al niet meer om de overwinning ging."
De ritzege ging naar de Kazach Alexei Loetsenko. De renner van Astana bleef alleen voorop over uit een kopgroep van oorspronkelijk acht renners. In het peloton reed de ploeg van Ineos voorop, tot plezier van Dumoulin. "Dat vonden wij wel prima ja. We hoeven ons niet elke dag te laten zien. Vandaag hebben we het anderen laten doen. We zaten er goed bij met vijf man, tot de finish eigenlijk. Dat was perfect. Hoe het mijzelf ging? Ik reed wel oké."
"Van voren blijven en geen tijd verliezen", omschreef Dumoulin de doelstelling. "Het mag straks wel een keer wat spectaculairder uitpakken met de ploeg." Zijn grootste zorg donderdag was toch het gedrag van al te enthousiaste toeschouwers zonder mondkapje. "Dat was niet goed. Er waren heel veel mensen die aanmoedigden zonder mondkapje. Normaal word ik er wel blij van. Het is wel wat de Tour de Tour maakt. Maar zeker op zo'n klim is het toch een risico. Als ik virologen moet geloven is de kans op besmetting nihil. Maar er hoeft er maar eentje echt zwaar corona te hebben en flink te hoesten en proesten. Misschien hangt er dan toch iets in de lucht waar we doorheen rijden en pakt een van ons dat op. Dat is niet wat je wil."
Dumoulin is op de zesde plaats in het klassement de hoogst geklasseerde Nederlander.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
2 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
20 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden