Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin: we hoeven ons niet elke dag te laten zien

Dumoulin: we hoeven ons niet elke dag te laten zien

MONT AIGOUAL (ANP) - Tom Dumoulin vond het niet verrassend dat spektakel donderdag in de zesde etappe van de Tour de France uitbleef. "De kans was groter op dit scenario, dan dat we allemaal volle bak zouden gaan klimmen", zei de renner van Jumbo-Visma. De beklimming van de Col de la Lusette, de voorlaatste klim, leek vooraf zwaar genoeg voor een strijd tussen de klassementstoppers. "Hij was ook pittig, maar lag toch te ver van de finish om spectaculaire dingen te verwachten. Zeker omdat het toen al niet meer om de overwinning ging."

De ritzege ging naar de Kazach Alexei Loetsenko. De renner van Astana bleef alleen voorop over uit een kopgroep van oorspronkelijk acht renners. In het peloton reed de ploeg van Ineos voorop, tot plezier van Dumoulin. "Dat vonden wij wel prima ja. We hoeven ons niet elke dag te laten zien. Vandaag hebben we het anderen laten doen. We zaten er goed bij met vijf man, tot de finish eigenlijk. Dat was perfect. Hoe het mijzelf ging? Ik reed wel oké."

"Van voren blijven en geen tijd verliezen", omschreef Dumoulin de doelstelling. "Het mag straks wel een keer wat spectaculairder uitpakken met de ploeg." Zijn grootste zorg donderdag was toch het gedrag van al te enthousiaste toeschouwers zonder mondkapje. "Dat was niet goed. Er waren heel veel mensen die aanmoedigden zonder mondkapje. Normaal word ik er wel blij van. Het is wel wat de Tour de Tour maakt. Maar zeker op zo'n klim is het toch een risico. Als ik virologen moet geloven is de kans op besmetting nihil. Maar er hoeft er maar eentje echt zwaar corona te hebben en flink te hoesten en proesten. Misschien hangt er dan toch iets in de lucht waar we doorheen rijden en pakt een van ons dat op. Dat is niet wat je wil."

Dumoulin is op de zesde plaats in het klassement de hoogst geklasseerde Nederlander.

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

3 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

6 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

8 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

9 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

10 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

10 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

11 uur geleden