Dumoulin: controleren en zo lang mogelijk bij Roglic blijven
CHATEL-GUYON (ANP) - Tom Dumoulin houdt vrijdag rekening met een loodzware rit in de Ronde van Frankrijk. "Dit is een van de zwaarste etappes van deze Tour", zei hij aan de start in Châtel-Guyon.
"Vooral de slotklim naar Puy Marie is super lastig met twee of drie hele steile kilometers", weet de Limburger van Jumbo-Visma. Dumoulin weet wat er van hem wordt verwacht in de rit met de meeste hoogtemeters in de Tour. Hij zal zijn kopman Primoz Roglic, de drager van de gele trui, zo lang als mogelijk moeten bijstaan.
"Ik moet zo lang mogelijk bij hem blijven", zei de nummer 14 van het algemeen klassement. "Hopelijk tot heel dichtbij de finish. Wij zullen de koers proberen te controleren. Ik weet ook niet wat de rest gaat doen. Wij als ploeg boezemen toch wel wat angst in", zei hij voor de camera van de NOS.
"Ik voel me goed", zei Dumoulin. "Hopelijk blijft dat zo op de fiets. Maar dat weten we pas aan de finish."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden