Dumoulin: controleren en zo lang mogelijk bij Roglic blijven
CHATEL-GUYON (ANP) - Tom Dumoulin houdt vrijdag rekening met een loodzware rit in de Ronde van Frankrijk. "Dit is een van de zwaarste etappes van deze Tour", zei hij aan de start in Châtel-Guyon.
"Vooral de slotklim naar Puy Marie is super lastig met twee of drie hele steile kilometers", weet de Limburger van Jumbo-Visma. Dumoulin weet wat er van hem wordt verwacht in de rit met de meeste hoogtemeters in de Tour. Hij zal zijn kopman Primoz Roglic, de drager van de gele trui, zo lang als mogelijk moeten bijstaan.
"Ik moet zo lang mogelijk bij hem blijven", zei de nummer 14 van het algemeen klassement. "Hopelijk tot heel dichtbij de finish. Wij zullen de koers proberen te controleren. Ik weet ook niet wat de rest gaat doen. Wij als ploeg boezemen toch wel wat angst in", zei hij voor de camera van de NOS.
"Ik voel me goed", zei Dumoulin. "Hopelijk blijft dat zo op de fiets. Maar dat weten we pas aan de finish."
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden