Dumfries mist thuisduel Oranje tegen Polen in Nations League
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries mist vrijdagavond het thuisduel van het Nederlands elftal tegen Polen in de Nations League. De rechtsback van PSV heeft het trainingskamp van Oranje verlaten omdat hij snel vader wordt.
Bondscoach ad interim Dwight Lodeweges heeft Dumfries nog niet afgeschreven voor de thuiswedstrijd van maandag tegen Italië, eveneens in een lege Johan Cruijff ArenA. "Maar we moeten even afwachten wanneer hij weer bij ons komt", zei hij.
Lodeweges kampt met defensieve problemen in de aanloop naar de eerste twee interlands van Oranje sinds het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona. Drie van de vier verdedigers van de vertrouwde basisformatie van de laatste interlands zijn in ieder geval tegen Polen niet beschikbaar. Matthijs de Ligt en Daley Blind ontbreken maandag ook tegen Italië.
Stefan de Vrij
Stefan de Vrij, de beoogde vervanger van De Ligt, haakte donderdag ook nog geblesseerd af. De beste verdediger van het afgelopen seizoen in de Serie A speelde zijn laatste interland in oktober 2018. "Hij was zwaar teleurgesteld", zei Lodeweges. "Hij zou nu een kans krijgen maar is helaas niet inzetbaar."
Lodeweges heeft met Joël Veltman en Perr Schuurs nog twee rechtsbenige centrale verdedigers in zijn selectie.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
12 uur geleden