Duizenden op de vlucht voor brand die oprukt naar Athene
ATHENE (ANP/DPA) - Een oprukkende natuurbrand aan de rand van de Griekse hoofdstad Athene dwingt duizenden bewoners te vluchten. Brandweerlieden bleken niet in staat de gigantische brand, die inmiddels de noordelijke voorsteden bereikte, te bedwingen. Dikke rookwolken zijn vanuit heel Athene zichtbaar.
Het vuur bedreigt vooral Acharnes, een van de grootste voorsteden. De burgemeester riep via televisie zijn burgers op onmiddellijk hun huizen te verlaten. Inwoners kregen ook een waarschuwing per sms van de burgerbescherming. Veel bewoners verlieten in paniek hun huizen. "Achter ons is de hel", riep iemand vanuit zijn auto.
Er zijn meldingen dat personen door het vuur zijn ingesloten. Op meerdere plekken in de regio viel de stroom uit.
Elders in het land bestrijden brandweerlieden een grote brand op het eiland Rodos, waardoor inwoners van meerdere nederzettingen al moesten vluchten. Meteorologen waarschuwen al dagen dat er branden van deze omvang kunnen uitbreken, aangezien het land in de greep blijft van een hittegolf die naar verwachting de hele week zal aanhouden, met temperaturen die tot boven de 40 graden stijgen. De autoriteiten gaan ervan uit dat het risico op brand zeer hoog zal blijven, zelfs na het einde van de hittegolf, door de aanhoudende droogte in het land en de voorspelde harde wind.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
46 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geleden