'Duizenden EU-burgers in het VK dreigen illegalen te worden'
LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk staan vermoedelijk vele duizenden Europeanen op het punt om illegalen te worden. Het land verliet vorig jaar de Europese Unie en EU-burgers die wilden blijven kregen tot 30 juni de tijd om een speciale verblijfsstatus aan te vragen.
EU-burgers die niet tijdig een verblijfsstatus aanvragen, kunnen in problemen raken als ze werk zoeken, woonruimte willen huren of naar het ziekenhuis gaan voor een behandeling. De oppositie heeft opgeroepen de deadline te verzetten, maar daar wil de regering niets van weten.
De autoriteiten hebben tot dusver 5,6 miljoen aanmeldingen ontvangen van EU-burgers. Zo'n 400.000 van die aanvragen moeten nog worden verwerkt, schrijft de BBC. Ministers hebben beloofd dat de rechten van mensen die zich tijdig aanmelden tijdens de wachtperiode worden beschermd.
Grote groep kinderen
Experts denken volgens de BBC dat er tien- of zelfs honderdduizenden EU-burgers vanaf donderdag geen geldige verblijfsstatus meer hebben. Het gaat waarschijnlijk onder meer om een grote groep kinderen, waarvan de ouders niet beseffen dat ook zij aangemeld moeten worden.
Europeanen klagen in de media dat ze worstelen met het aanmeldingsproces. Sky News schrijft dat sommige EU-burgers dat als zo stressvol ervaren dat ze er suïcidale neigingen van krijgen.
Een man uit Hongarije vertelde op de radio dat er problemen ontstonden doordat het identiteitsbewijs van zijn vrouw was verlopen. "Met mijn kinderen was het probleem dat ze helemaal geen legitimatiebewijs hebben", vertelde hij. "Ze sturen me nu een formulier van 39 pagina's dat we met de post moeten terugsturen."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
6 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
9 uur geleden