Duizenden demonstranten in Valencia eisen aftreden regiopresident
VALENCIA (ANP) - Vele tienduizenden demonstranten hebben zaterdagavond in Valencia het aftreden geëist van de president van de regio, Carlos Mazón. Ze houden hem verantwoordelijk voor onder meer de trage hulpverlening na de dodelijke overstromingen die eind oktober het gebied troffen. Zeker 220 mensen kwamen om. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn naar schatting 130.000 mensen op de been.
Op beelden op de website van de Spaanse krant El Pais is te zien hoe vele duizenden mensen met borden en spandoeken zich hebben verzameld in het centrum van de Spaanse stad. Er worden leuzen gezongen waarin Mazón wordt opgeroepen zo snel mogelijk te vertrekken.
De demonstratie lijkt grotendeels vreedzaam te verlopen, maar bij de ingang van het stadhuis waren korte tijd ongeregeldheden. De politie greep in toen vuurpijlen op het gebouw werden afgeschoten en vormde een cordon voor de deuren om te voorkomen dat demonstranten het gebouw konden betreden.
Zware regenval, modderstromen en overstromingen op 29 oktober veroorzaakten enorme schade. Inmiddels zijn ongeveer 8500 militairen en 10.000 agenten ingezet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden