Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden demonstranten in Valencia eisen aftreden regiopresident

Duizenden demonstranten in Valencia eisen aftreden regiopresident

VALENCIA (ANP) - Vele tienduizenden demonstranten hebben zaterdagavond in Valencia het aftreden geëist van de president van de regio, Carlos Mazón. Ze houden hem verantwoordelijk voor onder meer de trage hulpverlening na de dodelijke overstromingen die eind oktober het gebied troffen. Zeker 220 mensen kwamen om. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn naar schatting 130.000 mensen op de been.

Op beelden op de website van de Spaanse krant El Pais is te zien hoe vele duizenden mensen met borden en spandoeken zich hebben verzameld in het centrum van de Spaanse stad. Er worden leuzen gezongen waarin Mazón wordt opgeroepen zo snel mogelijk te vertrekken.

De demonstratie lijkt grotendeels vreedzaam te verlopen, maar bij de ingang van het stadhuis waren korte tijd ongeregeldheden. De politie greep in toen vuurpijlen op het gebouw werden afgeschoten en vormde een cordon voor de deuren om te voorkomen dat demonstranten het gebouw konden betreden.

Zware regenval, modderstromen en overstromingen op 29 oktober veroorzaakten enorme schade. Inmiddels zijn ongeveer 8500 militairen en 10.000 agenten ingezet.

Meer uit Buitenland

Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

17 minuten geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

53 minuten geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

54 minuten geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

56 minuten geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

58 minuten geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

1 uur geleden
Doden en gewonden door Israëlische aanval op strand in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het openbare strand Ramlet al-Baida, nabij het centrum van Beiroet, zijn zeker zeven mensen gedood. 21 mensen raakten gewond, aldus het Libanese ministerie van Gezondheid. Veel inwoners van Beiroet die ontheemd zijn geraakt door het geweld hadden toevlucht gezocht op het strand van Ramlet al-Baida, schrijft Al-Jazeera.

1 uur geleden