Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt

Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Bijna duizend mensen zijn gered na de aardverschuivingen in het zuiden van India. Het dodental blijft wel stijgen en ligt nu op minstens 165. Ongeveer 225 mensen worden nog vermist.

Theeplantages in de staat Kerala werden dinsdag getroffen door aardverschuivingen, als gevolg van hevige regenval. De meeste slachtoffers zouden arbeiders en hun families zijn. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt doordat wegen zijn geblokkeerd en het nog steeds veel regent. Ook woensdag blijft het regenen.

Door de aardverschuivingen is bovendien de enige brug tussen het zwaarst getroffen gebied en het dichtstbijzijnde dorp vernietigd. Het Indiase leger bouwt een alternatieve brug. Reddingsteams zijn vooralsnog genoodzaakt lichamen op brancards uit de rampzone te vervoeren met behulp van een geïmproviseerde kabelbaan over het water.

Op de plek waar de oude brug stond, worden bomen en stenen weggehaald met een machine. Reddingswerkers zoeken daar naar slachtoffers. De bewoners van de huizen die er stonden, zijn volgens een reddingswerker vermist. Een hoge politiefunctionaris zegt dat stukken land in het getroffen gebied nog onderzocht moeten worden.

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

1 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

1 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

1 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

2 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

3 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

3 uur geleden