Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt

Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Bijna duizend mensen zijn gered na de aardverschuivingen in het zuiden van India. Het dodental blijft wel stijgen en ligt nu op minstens 165. Ongeveer 225 mensen worden nog vermist.

Theeplantages in de staat Kerala werden dinsdag getroffen door aardverschuivingen, als gevolg van hevige regenval. De meeste slachtoffers zouden arbeiders en hun families zijn. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt doordat wegen zijn geblokkeerd en het nog steeds veel regent. Ook woensdag blijft het regenen.

Door de aardverschuivingen is bovendien de enige brug tussen het zwaarst getroffen gebied en het dichtstbijzijnde dorp vernietigd. Het Indiase leger bouwt een alternatieve brug. Reddingsteams zijn vooralsnog genoodzaakt lichamen op brancards uit de rampzone te vervoeren met behulp van een geïmproviseerde kabelbaan over het water.

Op de plek waar de oude brug stond, worden bomen en stenen weggehaald met een machine. Reddingswerkers zoeken daar naar slachtoffers. De bewoners van de huizen die er stonden, zijn volgens een reddingswerker vermist. Een hoge politiefunctionaris zegt dat stukken land in het getroffen gebied nog onderzocht moeten worden.

Meer uit Buitenland

Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de VS en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

1 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

10 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

10 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

11 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

11 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

11 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

12 uur geleden