Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Bijna duizend mensen zijn gered na de aardverschuivingen in het zuiden van India. Het dodental blijft wel stijgen en ligt nu op minstens 165. Ongeveer 225 mensen worden nog vermist.
Theeplantages in de staat Kerala werden dinsdag getroffen door aardverschuivingen, als gevolg van hevige regenval. De meeste slachtoffers zouden arbeiders en hun families zijn. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt doordat wegen zijn geblokkeerd en het nog steeds veel regent. Ook woensdag blijft het regenen.
Door de aardverschuivingen is bovendien de enige brug tussen het zwaarst getroffen gebied en het dichtstbijzijnde dorp vernietigd. Het Indiase leger bouwt een alternatieve brug. Reddingsteams zijn vooralsnog genoodzaakt lichamen op brancards uit de rampzone te vervoeren met behulp van een geïmproviseerde kabelbaan over het water.
Op de plek waar de oude brug stond, worden bomen en stenen weggehaald met een machine. Reddingswerkers zoeken daar naar slachtoffers. De bewoners van de huizen die er stonden, zijn volgens een reddingswerker vermist. Een hoge politiefunctionaris zegt dat stukken land in het getroffen gebied nog onderzocht moeten worden.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
3 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
11 uur geleden