Duizend Indiërs gered na aardverschuivingen, dodental stijgt
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Bijna duizend mensen zijn gered na de aardverschuivingen in het zuiden van India. Het dodental blijft wel stijgen en ligt nu op minstens 165. Ongeveer 225 mensen worden nog vermist.
Theeplantages in de staat Kerala werden dinsdag getroffen door aardverschuivingen, als gevolg van hevige regenval. De meeste slachtoffers zouden arbeiders en hun families zijn. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt doordat wegen zijn geblokkeerd en het nog steeds veel regent. Ook woensdag blijft het regenen.
Door de aardverschuivingen is bovendien de enige brug tussen het zwaarst getroffen gebied en het dichtstbijzijnde dorp vernietigd. Het Indiase leger bouwt een alternatieve brug. Reddingsteams zijn vooralsnog genoodzaakt lichamen op brancards uit de rampzone te vervoeren met behulp van een geïmproviseerde kabelbaan over het water.
Op de plek waar de oude brug stond, worden bomen en stenen weggehaald met een machine. Reddingswerkers zoeken daar naar slachtoffers. De bewoners van de huizen die er stonden, zijn volgens een reddingswerker vermist. Een hoge politiefunctionaris zegt dat stukken land in het getroffen gebied nog onderzocht moeten worden.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot twaalf. Ook raakten zeker zestien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
4 uur geleden