Duitsland worstelt na watersnood met bergen afval en puin
DUSSELDORF (ANP/AFP) - Duitse afvalverwerkers worstelen na de ernstige watersnood van vorige maand met het wegwerken van de ravage. In een centrum in Niederzissen (Rijnland-Palts) liggen nog wasmachines, stoelen, banken en koelkasten opgestapeld. "We hebben hier op dit moment ongeveer 35.000 ton afval uit het rampgebied", zei directeur Sascha Hurtenbach tegen persbureau AFP. "En we hebben al eenzelfde hoeveelheid naar een vuilnisbelt gebracht."
Het afvalcentrum van Hurtenbach bevindt zich in het district Ahrweiler, waar in juli de meeste slachtoffers vielen bij de overstromingen. Die hebben in het westen van Duitsland het leven gekost aan zeker 186 mensen en enorme schade aangericht. Tijdens het hoogtepunt van de opruimoperatie arriveerde iedere minuut een truck bij het afvalcentrum. Dat heeft inmiddels 170 mensen ingezet om het afval te verwerken, vier keer meer dan gebruikelijk.
Bij de afvalverwerker wordt zeven dagen in de week doorgewerkt, maar de snelheid waarmee afval kan worden weggewerkt is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van grote voertuigen. Die moeten het gesorteerde afval naar stortplaatsen of recyclecentra te brengen. "We zitten vol", erkende de directeur, wiens centrum ook nog diensten verleent aan zo'n 130.000 inwoners van het gebied. Die hebben niet allemaal de gevolgen ondervonden van de overstromingen. "Voor de anderen moeten we ook gewoon hun vuilnis ophalen."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden