Duitsland worstelt na watersnood met bergen afval en puin
DUSSELDORF (ANP/AFP) - Duitse afvalverwerkers worstelen na de ernstige watersnood van vorige maand met het wegwerken van de ravage. In een centrum in Niederzissen (Rijnland-Palts) liggen nog wasmachines, stoelen, banken en koelkasten opgestapeld. "We hebben hier op dit moment ongeveer 35.000 ton afval uit het rampgebied", zei directeur Sascha Hurtenbach tegen persbureau AFP. "En we hebben al eenzelfde hoeveelheid naar een vuilnisbelt gebracht."
Het afvalcentrum van Hurtenbach bevindt zich in het district Ahrweiler, waar in juli de meeste slachtoffers vielen bij de overstromingen. Die hebben in het westen van Duitsland het leven gekost aan zeker 186 mensen en enorme schade aangericht. Tijdens het hoogtepunt van de opruimoperatie arriveerde iedere minuut een truck bij het afvalcentrum. Dat heeft inmiddels 170 mensen ingezet om het afval te verwerken, vier keer meer dan gebruikelijk.
Bij de afvalverwerker wordt zeven dagen in de week doorgewerkt, maar de snelheid waarmee afval kan worden weggewerkt is ook afhankelijk van de beschikbaarheid van grote voertuigen. Die moeten het gesorteerde afval naar stortplaatsen of recyclecentra te brengen. "We zitten vol", erkende de directeur, wiens centrum ook nog diensten verleent aan zo'n 130.000 inwoners van het gebied. Die hebben niet allemaal de gevolgen ondervonden van de overstromingen. "Voor de anderen moeten we ook gewoon hun vuilnis ophalen."
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
46 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
52 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
3 uur geleden