Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland voor langer goedkeuringsproces Covid-vaccin dan VK

Duitsland voor langer goedkeuringsproces Covid-vaccin dan VK

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heeft bewust gekozen voor een langere procedure om Covid-19-vaccins goed te keuren dan het noodproces dat het Verenigd Koninkrijk volgde. Dat is belangrijk om het vertrouwen in vaccins te vergroten, zei minister van Volksgezondheid Jens Spahn van het land woensdag.

De Britse toezichthouder MHRA gaf woensdag al toestemming voor het gebruik van een middel van Pfizer en BioNTech. Het Verenigd Koninkrijk pochte dat het dankzij de brexit sneller mensen kan laten inenten tegen het coronavirus.

"We hebben lidstaten, waaronder Duitsland, die een dergelijke noodvergunning hadden kunnen afgeven als we dat hadden gewild. Maar we besloten dit niet te doen en we kozen voor een gemeenschappelijke Europese aanpak om samen verder te gaan", zei Jens Spahn op een persconferentie, toen hem werd gevraagd naar de Britse noodprocedure voor het Pfizer-vaccin.

Vertrouwen bevorderen

"Het is erg belangrijk dat we dit doen om het vertrouwen in deze autorisatie te helpen bevorderen", voegde hij eraan toe. Spahn benadrukte dat het er niet om ging "op de een of andere manier de eerste te zijn".

In de EU zijn aanvragen ingediend voor twee vaccins: een van het in Mainz gevestigde bedrijf BioNTech en zijn Amerikaanse partner Pfizer en een van het Amerikaanse bedrijf Moderna. Het Europees Geneesmiddelenbureau moet de aanvragen onderzoeken en heeft uiterlijk 29 december een resultaat beloofd.

Spahn bevestigde dat de EU bewust bezig is met het voorbereiden van een gezamenlijke aanschaf van vaccins voor alle 27 lidstaten. Dit is belangrijk in termen van Europese solidariteit. Bovendien wedt men niet alleen "op een paard", maar op meerdere vaccinkandidaten, zei hij.

De minister merkte ook op dat de Britten een vaccin hebben goedgekeurd van het in de EU gevestigde BioNTech. "Het feit dat dit EU-product zo goed is dat Groot-Brittannië het zo snel goedkeurde, laat zien dat het in deze crisis het beste is om op Europees niveau en internationaal samen te werken."

Meer uit Buitenland

Turkije wil helpen bij verminderen spanningen tussen Iran en VS

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.

18 minuten geleden
Deense minister optimistischer na nieuw Groenland-overleg met VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.

57 minuten geleden
Gladheid en sneeuw leggen onderwijs in Duitse grensstreek lam

NORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.

1 uur geleden
Kallas: kans op apart Europees leger nihil

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

2 uur geleden
Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

4 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

5 uur geleden