Duitsland verspeelt diep in blessuretijd voorsprong tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Duitsland is de Nations League begonnen met een gelijkspel. Het elftal van bondscoach Joachim Löw verspeelde donderdag in groep 4 van de hoogste divisie van het toernooi een zeker lijkende zege tegen Spanje: 1-1.
Timo Werner maakte in de 51e minuut het openingsdoelpunt in Stuttgart. De aanvaller deed dat op aangeven van Robin Gosens, die debuteerde bij Duitsland. Gosens, die bij Atalanta Bergamo speelt, bezit naast het Duitse ook een Nederlands paspoort. De linkermiddenvelder annex verdediger kwam eerder uit voor Heracles Almelo.
Vanwege het door het coronavirus pas onlangs afgesloten vorige seizoen ontbraken bij beide landen spelers. Bij Duitsland verdedigde Kevin Trapp van Eintracht Frankfurt het doel. Manuel Neuer kreeg rust en Marc-André ter Stegen is geblesseerd. Gosens mocht direct de gehele wedstrijd meedoen.
Invaller Ansu Fati dacht Spanje in de blessuretijd van de tweede helft met zijn hoofd langszij te brengen, maar die treffer werd afgekeurd omdat daar een overtreding aan voorafging. In de vijfde minuut van de extra tijd viel de 1-1 alsnog. José Luis Gayá werkte de bal in het doel.
In de andere wedstrijd in groep 4 van divisie A was Oekraïne in Lviv te sterk voor Zwitserland: 2-1. Andri Jarmolenko opende na een kwartier spelen de score. Haris Seferovic maakte kort voor rust gelijk. Het winnende doelpunt kwam halverwege de tweede helft op naam van oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden