Duitsland verspeelt diep in blessuretijd voorsprong tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Duitsland is de Nations League begonnen met een gelijkspel. Het elftal van bondscoach Joachim Löw verspeelde donderdag in groep 4 van de hoogste divisie van het toernooi een zeker lijkende zege tegen Spanje: 1-1.
Timo Werner maakte in de 51e minuut het openingsdoelpunt in Stuttgart. De aanvaller deed dat op aangeven van Robin Gosens, die debuteerde bij Duitsland. Gosens, die bij Atalanta Bergamo speelt, bezit naast het Duitse ook een Nederlands paspoort. De linkermiddenvelder annex verdediger kwam eerder uit voor Heracles Almelo.
Vanwege het door het coronavirus pas onlangs afgesloten vorige seizoen ontbraken bij beide landen spelers. Bij Duitsland verdedigde Kevin Trapp van Eintracht Frankfurt het doel. Manuel Neuer kreeg rust en Marc-André ter Stegen is geblesseerd. Gosens mocht direct de gehele wedstrijd meedoen.
Invaller Ansu Fati dacht Spanje in de blessuretijd van de tweede helft met zijn hoofd langszij te brengen, maar die treffer werd afgekeurd omdat daar een overtreding aan voorafging. In de vijfde minuut van de extra tijd viel de 1-1 alsnog. José Luis Gayá werkte de bal in het doel.
In de andere wedstrijd in groep 4 van divisie A was Oekraïne in Lviv te sterk voor Zwitserland: 2-1. Andri Jarmolenko opende na een kwartier spelen de score. Haris Seferovic maakte kort voor rust gelijk. Het winnende doelpunt kwam halverwege de tweede helft op naam van oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
7 uur geleden