
Duitsland verspeelt diep in blessuretijd voorsprong tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Duitsland is de Nations League begonnen met een gelijkspel. Het elftal van bondscoach Joachim Löw verspeelde donderdag in groep 4 van de hoogste divisie van het toernooi een zeker lijkende zege tegen Spanje: 1-1.
Timo Werner maakte in de 51e minuut het openingsdoelpunt in Stuttgart. De aanvaller deed dat op aangeven van Robin Gosens, die debuteerde bij Duitsland. Gosens, die bij Atalanta Bergamo speelt, bezit naast het Duitse ook een Nederlands paspoort. De linkermiddenvelder annex verdediger kwam eerder uit voor Heracles Almelo.
Vanwege het door het coronavirus pas onlangs afgesloten vorige seizoen ontbraken bij beide landen spelers. Bij Duitsland verdedigde Kevin Trapp van Eintracht Frankfurt het doel. Manuel Neuer kreeg rust en Marc-André ter Stegen is geblesseerd. Gosens mocht direct de gehele wedstrijd meedoen.
Invaller Ansu Fati dacht Spanje in de blessuretijd van de tweede helft met zijn hoofd langszij te brengen, maar die treffer werd afgekeurd omdat daar een overtreding aan voorafging. In de vijfde minuut van de extra tijd viel de 1-1 alsnog. José Luis Gayá werkte de bal in het doel.
In de andere wedstrijd in groep 4 van divisie A was Oekraïne in Lviv te sterk voor Zwitserland: 2-1. Andri Jarmolenko opende na een kwartier spelen de score. Haris Seferovic maakte kort voor rust gelijk. Het winnende doelpunt kwam halverwege de tweede helft op naam van oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli-aanvaller Victor Osimhen onderneemt mogelijk juridische stappen tegen zijn eigen club. Het social media-team van Napoli plaatste een video op TikTok waarin de spot wordt gedreven met de 24-jarige Nigeriaanse international.
20 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De blessurezorgen van trainer Thomas Tuchel bij Bayern München zijn groot. De Duitse club is vooral defensief kwetsbaar door het ontbreken van dragende spelers als Matthijs de Ligt, Dayot Upamecano en Kim Min-jae. Die verdedigers waren er dinsdag niet bij in de bekerwedstrijd tegen SC Preussen Münster (0-4).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Van de bijna 380.000 euro die de veiling van shirts die spelers van het Nederlands elftal droegen op het WK in Qatar eind vorig jaar, heeft ruim negen maanden later nog geen cent de arbeidsmigranten bereikt. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws. Wel is er inmiddels ruim 150.000 euro van dit bedrag af door gemaakte kosten om de veiling te organiseren. De KNVB had toegezegd dat het volledige bedrag naar arbeidsmigranten in Qatar zou gaan.
2 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Aanvaller Sébastien Haller van Borussia Dortmund vond het mislopen van de titel in de Bundesliga erger dan zijn diagnose teelbalkanker. Die opmerkelijke uitspraak deed de oud-speler van FC Utrecht en Ajax in een interview met Bild. "Het is echt zo. De gemiste titel doet me meer pijn dan de diagnose kanker destijds", zegt de 29-jarige spits uit Ivoorkust.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar keerde in de wedstrijd tegen Engeland in de Nations League terug in het doel bij Oranje. Ze bewees meteen haar waarde met enkele fraaie reddingen tegen de speelsters van bondscoach Sarina Wiegman. "Het was fijn om die reddingen te kunnen verrichten en om terug te zijn", zei de 23-jarige Noord-Hollandse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Feyenoord spelen vanaf 14.00 uur hun zondag gestaakte onderlinge duel uit. De landskampioen verdedigt een voorsprong van 3-0 in de Johan Cruijff ArenA, waar geen publiek welkom is.
7 uur geledenMÜNSTER (ANP) - Bayern München heeft vrij eenvoudig de tweede ronde van het nationale bekertoernooi bereikt. De landskampioen won het uitduel met SC Preußen Münster (0-4), dat uitkomt op het derde niveau van Duitsland.
10 uur geleden