Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor herstel na overstroming
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor de heropbouw na de rampzalige overstromingen midden juli in het westen van Duitsland. Het bedrag is ongeveer ook de geschatte schade.
De regering in Berlijn en de zestien deelstaten bereikten een akkoord over het steunfonds voor de door het noodweer getroffen gebieden, meldde bondskanselier Angela Merkel. Bij de grootste natuurramp in een halve eeuw in Duitsland kwamen ruim 180 mensen om het leven. Huizen, scholen en fabrieken, maar ook wegen en spoorwegen in de deelstaten Noordrijn-Westfalen en het zuidelijkere Rijnland-Palts werden verwoest.
De landelijke overheid en de deelstaten brengen samen het meeste geld op. Daarnaast verstrekt de regering in Berlijn een paar miljard voor het herstellen van bepaalde infrastructuur, zoals de snelwegen.
Alle deelstaten zeiden maandag al akkoord te gaan met het steunfonds. Premier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zei blij te zijn met de solidariteit.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
13 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
14 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
18 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
20 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden