Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor herstel na overstroming
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor de heropbouw na de rampzalige overstromingen midden juli in het westen van Duitsland. Het bedrag is ongeveer ook de geschatte schade.
De regering in Berlijn en de zestien deelstaten bereikten een akkoord over het steunfonds voor de door het noodweer getroffen gebieden, meldde bondskanselier Angela Merkel. Bij de grootste natuurramp in een halve eeuw in Duitsland kwamen ruim 180 mensen om het leven. Huizen, scholen en fabrieken, maar ook wegen en spoorwegen in de deelstaten Noordrijn-Westfalen en het zuidelijkere Rijnland-Palts werden verwoest.
De landelijke overheid en de deelstaten brengen samen het meeste geld op. Daarnaast verstrekt de regering in Berlijn een paar miljard voor het herstellen van bepaalde infrastructuur, zoals de snelwegen.
Alle deelstaten zeiden maandag al akkoord te gaan met het steunfonds. Premier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zei blij te zijn met de solidariteit.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
2 uur geleden