Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor herstel na overstroming
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor de heropbouw na de rampzalige overstromingen midden juli in het westen van Duitsland. Het bedrag is ongeveer ook de geschatte schade.
De regering in Berlijn en de zestien deelstaten bereikten een akkoord over het steunfonds voor de door het noodweer getroffen gebieden, meldde bondskanselier Angela Merkel. Bij de grootste natuurramp in een halve eeuw in Duitsland kwamen ruim 180 mensen om het leven. Huizen, scholen en fabrieken, maar ook wegen en spoorwegen in de deelstaten Noordrijn-Westfalen en het zuidelijkere Rijnland-Palts werden verwoest.
De landelijke overheid en de deelstaten brengen samen het meeste geld op. Daarnaast verstrekt de regering in Berlijn een paar miljard voor het herstellen van bepaalde infrastructuur, zoals de snelwegen.
Alle deelstaten zeiden maandag al akkoord te gaan met het steunfonds. Premier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zei blij te zijn met de solidariteit.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
12 uur geleden