Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor herstel na overstroming

Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor herstel na overstroming

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland trekt 30 miljard euro uit voor de heropbouw na de rampzalige overstromingen midden juli in het westen van Duitsland. Het bedrag is ongeveer ook de geschatte schade.

De regering in Berlijn en de zestien deelstaten bereikten een akkoord over het steunfonds voor de door het noodweer getroffen gebieden, meldde bondskanselier Angela Merkel. Bij de grootste natuurramp in een halve eeuw in Duitsland kwamen ruim 180 mensen om het leven. Huizen, scholen en fabrieken, maar ook wegen en spoorwegen in de deelstaten Noordrijn-Westfalen en het zuidelijkere Rijnland-Palts werden verwoest.

De landelijke overheid en de deelstaten brengen samen het meeste geld op. Daarnaast verstrekt de regering in Berlijn een paar miljard voor het herstellen van bepaalde infrastructuur, zoals de snelwegen.

Alle deelstaten zeiden maandag al akkoord te gaan met het steunfonds. Premier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zei blij te zijn met de solidariteit.

Meer uit Buitenland

Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, onder wie Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

42 minuten geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

1 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

1 uur geleden
Merz bezorgd dat Iran en VS geen plan hebben voor oorlog in Iran

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.

1 uur geleden
Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

2 uur geleden