Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro
RIVOLI (ANP) - De Duitser Nico Denz heeft donderdag de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige renner van BORA-hansgrohe was na een lange vlucht de snelste in de sprint van een groep van drie en boekte zo de grootste overwinning van zijn carrière. Toms Skujins uit Letland werd na 185 kilometer tweede in Rivoli, voor Sebastian Berwick uit Australië.
De drie renners waren samen met Alessandro Tonelli uit Italië op zo'n 100 kilometer van de finish op kop. Zij waren overgebleven van een grotere groep met daarin ook onder anderen Bauke Mollema. De benen van de Nederlander bleken niet sterk genoeg om de vier te volgen.
Tonelli kon zo'n 30 kilometer voor het einde niet meer mee op de Colle Braida, de laatste en lastigste beklimming. Daarna konden Denz, Skujins en Berwick bergaf richting de finish en zich voorbereiden op de sprint. Denz ging vroeg in de hoogste versnelling en hield dat vol.
Grote verrassing
Voor de Duitser kwam zijn overwinning als een grote verrassing. "Ik hoorde eigenlijk niet in de vlucht te zitten, maar ik mocht toch toen een teamgenoot zich niet fit genoeg voelde. Op de laatste klim zat ik echt op mijn limiet, maar alles kwam uiteindelijk mooi samen. Ik kende een mooi slot en ben superblij en trots."
De roze leiderstrui van de Brit Geraint Thomas kwam geen moment in gevaar. Zijn voorsprong op Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic is nog altijd 2 seconden. De klassementsmannen hielden zich gedeisd in aanloop naar de rit van vrijdag, die meerdere beklimmingen van de eerste categorie telt.
Ook de twaalfde etappe van de Ronde van Italië kende weer enkele afvallers. De Italiaan Alessandro Covi ging al niet van start vanwege een eerdere valpartij. De Australische ritwinnaar Kaden Groves, de Fransman Mikaël Chérel en de Belg Harm Vanhoucke stapten tijdens de rit af. Vanhoucke was de veertigste afvaller deze Giro, na onder anderen topfavoriet Remco Evenepoel vanwege een positieve coronatest.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
13 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
13 uur geleden