Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro

Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro

RIVOLI (ANP) - De Duitser Nico Denz heeft donderdag de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige renner van BORA-hansgrohe was na een lange vlucht de snelste in de sprint van een groep van drie en boekte zo de grootste overwinning van zijn carrière. Toms Skujins uit Letland werd na 185 kilometer tweede in Rivoli, voor Sebastian Berwick uit Australië.

De drie renners waren samen met Alessandro Tonelli uit Italië op zo'n 100 kilometer van de finish op kop. Zij waren overgebleven van een grotere groep met daarin ook onder anderen Bauke Mollema. De benen van de Nederlander bleken niet sterk genoeg om de vier te volgen.

Tonelli kon zo'n 30 kilometer voor het einde niet meer mee op de Colle Braida, de laatste en lastigste beklimming. Daarna konden Denz, Skujins en Berwick bergaf richting de finish en zich voorbereiden op de sprint. Denz ging vroeg in de hoogste versnelling en hield dat vol.

Grote verrassing

Voor de Duitser kwam zijn overwinning als een grote verrassing. "Ik hoorde eigenlijk niet in de vlucht te zitten, maar ik mocht toch toen een teamgenoot zich niet fit genoeg voelde. Op de laatste klim zat ik echt op mijn limiet, maar alles kwam uiteindelijk mooi samen. Ik kende een mooi slot en ben superblij en trots."

De roze leiderstrui van de Brit Geraint Thomas kwam geen moment in gevaar. Zijn voorsprong op Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic is nog altijd 2 seconden. De klassementsmannen hielden zich gedeisd in aanloop naar de rit van vrijdag, die meerdere beklimmingen van de eerste categorie telt.

Ook de twaalfde etappe van de Ronde van Italië kende weer enkele afvallers. De Italiaan Alessandro Covi ging al niet van start vanwege een eerdere valpartij. De Australische ritwinnaar Kaden Groves, de Fransman Mikaël Chérel en de Belg Harm Vanhoucke stapten tijdens de rit af. Vanhoucke was de veertigste afvaller deze Giro, na onder anderen topfavoriet Remco Evenepoel vanwege een positieve coronatest.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

9 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

11 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

13 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

16 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

17 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

17 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

17 uur geleden