Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro

Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro

RIVOLI (ANP) - De Duitser Nico Denz heeft donderdag de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige renner van BORA-hansgrohe was na een lange vlucht de snelste in de sprint van een groep van drie en boekte zo de grootste overwinning van zijn carrière. Toms Skujins uit Letland werd na 185 kilometer tweede in Rivoli, voor Sebastian Berwick uit Australië.

De drie renners waren samen met Alessandro Tonelli uit Italië op zo'n 100 kilometer van de finish op kop. Zij waren overgebleven van een grotere groep met daarin ook onder anderen Bauke Mollema. De benen van de Nederlander bleken niet sterk genoeg om de vier te volgen.

Tonelli kon zo'n 30 kilometer voor het einde niet meer mee op de Colle Braida, de laatste en lastigste beklimming. Daarna konden Denz, Skujins en Berwick bergaf richting de finish en zich voorbereiden op de sprint. Denz ging vroeg in de hoogste versnelling en hield dat vol.

Grote verrassing

Voor de Duitser kwam zijn overwinning als een grote verrassing. "Ik hoorde eigenlijk niet in de vlucht te zitten, maar ik mocht toch toen een teamgenoot zich niet fit genoeg voelde. Op de laatste klim zat ik echt op mijn limiet, maar alles kwam uiteindelijk mooi samen. Ik kende een mooi slot en ben superblij en trots."

De roze leiderstrui van de Brit Geraint Thomas kwam geen moment in gevaar. Zijn voorsprong op Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic is nog altijd 2 seconden. De klassementsmannen hielden zich gedeisd in aanloop naar de rit van vrijdag, die meerdere beklimmingen van de eerste categorie telt.

Ook de twaalfde etappe van de Ronde van Italië kende weer enkele afvallers. De Italiaan Alessandro Covi ging al niet van start vanwege een eerdere valpartij. De Australische ritwinnaar Kaden Groves, de Fransman Mikaël Chérel en de Belg Harm Vanhoucke stapten tijdens de rit af. Vanhoucke was de veertigste afvaller deze Giro, na onder anderen topfavoriet Remco Evenepoel vanwege een positieve coronatest.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

5 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

22 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden