Duitser Denz sprint na lange vlucht naar zege in twaalfde rit Giro
RIVOLI (ANP) - De Duitser Nico Denz heeft donderdag de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige renner van BORA-hansgrohe was na een lange vlucht de snelste in de sprint van een groep van drie en boekte zo de grootste overwinning van zijn carrière. Toms Skujins uit Letland werd na 185 kilometer tweede in Rivoli, voor Sebastian Berwick uit Australië.
De drie renners waren samen met Alessandro Tonelli uit Italië op zo'n 100 kilometer van de finish op kop. Zij waren overgebleven van een grotere groep met daarin ook onder anderen Bauke Mollema. De benen van de Nederlander bleken niet sterk genoeg om de vier te volgen.
Tonelli kon zo'n 30 kilometer voor het einde niet meer mee op de Colle Braida, de laatste en lastigste beklimming. Daarna konden Denz, Skujins en Berwick bergaf richting de finish en zich voorbereiden op de sprint. Denz ging vroeg in de hoogste versnelling en hield dat vol.
Grote verrassing
Voor de Duitser kwam zijn overwinning als een grote verrassing. "Ik hoorde eigenlijk niet in de vlucht te zitten, maar ik mocht toch toen een teamgenoot zich niet fit genoeg voelde. Op de laatste klim zat ik echt op mijn limiet, maar alles kwam uiteindelijk mooi samen. Ik kende een mooi slot en ben superblij en trots."
De roze leiderstrui van de Brit Geraint Thomas kwam geen moment in gevaar. Zijn voorsprong op Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic is nog altijd 2 seconden. De klassementsmannen hielden zich gedeisd in aanloop naar de rit van vrijdag, die meerdere beklimmingen van de eerste categorie telt.
Ook de twaalfde etappe van de Ronde van Italië kende weer enkele afvallers. De Italiaan Alessandro Covi ging al niet van start vanwege een eerdere valpartij. De Australische ritwinnaar Kaden Groves, de Fransman Mikaël Chérel en de Belg Harm Vanhoucke stapten tijdens de rit af. Vanhoucke was de veertigste afvaller deze Giro, na onder anderen topfavoriet Remco Evenepoel vanwege een positieve coronatest.
Meer uit Sport
KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
20 minuten geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
1 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
17 uur geleden