Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse werkloosheid in december gedaald

Duitse werkloosheid in december gedaald

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland telde in december 23.000 minder werklozen dan een maand eerder. Daarmee ligt de werkloosheid in de grootste economie van de Europese Unie op 5,2 procent.

De cijfers zijn beter dan economen in doorsnee hadden verwacht. Experts gepeild door persbureau Bloomberg rekenden in doorsnee op een daling van het aantal werklozen met 15.000.

De bekendmaking door het Bundesagentur für Arbeit is een meevaller. De centrale bank van Duitsland waarschuwde onlangs voor economische krimp in het slotkwartaal van 2021 door hernieuwde coronabeperkingen, die de golf aan besmettingen met het longvirus moeten helpen tegenhouden.

Tekorten

Het Duitse bedrijfsleven begon afgelopen zomer weer beter te draaien na versoepelingen van lockdownmaatregelen en vaccinatiecampagnes tegen corona. Maar in het najaar namen de zorgen binnen de industrie toe door tekorten aan veel onderdelen en knelpunten in het internationale vervoer van goederen. Daar kwam in de laatste maanden van vorig jaar een nieuwe golf aan coronabesmettingen bovenop.

Het hoofd van het Bundesagentur für Arbeit, Detlef Scheele, ziet ondanks de daling van de werkloosheid ook dat werkgevers zenuwachtig worden van de hoge aantallen coronabesmettingen. "De arbeidsmarkt heeft zich goed ontwikkeld tegen het einde van het jaar", zegt hij, maar "de pandemie voedt de onzekerheid. Zo is de vraag naar tijdelijke arbeidskrachten sterk gestegen."

Eerder deze week meldde het Duitse statistiekbureau Destatis dat de beroepsbevolking in Duitsland vorig jaar minimaal is gestegen, na een daling in 2020. De beroepsbevolking groeide met 7000 mensen naar 44,9 miljoen. Door vergrijzing rekenen de statistici erop dat de Duitse beroepsbevolking de komende jaren weer gaat krimpen.

Meer uit Financieel

Horeca zet groei voort in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.

16 minuten geleden
Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.

52 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 3,3 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.

1 uur geleden
ING verwacht minder omzetgroei voor winkels dan voor Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.

1 uur geleden
Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

3 uur geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

3 uur geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

4 uur geleden