Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse werkloosheid in december gedaald

Duitse werkloosheid in december gedaald

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland telde in december 23.000 minder werklozen dan een maand eerder. Daarmee ligt de werkloosheid in de grootste economie van de Europese Unie op 5,2 procent.

De cijfers zijn beter dan economen in doorsnee hadden verwacht. Experts gepeild door persbureau Bloomberg rekenden in doorsnee op een daling van het aantal werklozen met 15.000.

De bekendmaking door het Bundesagentur für Arbeit is een meevaller. De centrale bank van Duitsland waarschuwde onlangs voor economische krimp in het slotkwartaal van 2021 door hernieuwde coronabeperkingen, die de golf aan besmettingen met het longvirus moeten helpen tegenhouden.

Tekorten

Het Duitse bedrijfsleven begon afgelopen zomer weer beter te draaien na versoepelingen van lockdownmaatregelen en vaccinatiecampagnes tegen corona. Maar in het najaar namen de zorgen binnen de industrie toe door tekorten aan veel onderdelen en knelpunten in het internationale vervoer van goederen. Daar kwam in de laatste maanden van vorig jaar een nieuwe golf aan coronabesmettingen bovenop.

Het hoofd van het Bundesagentur für Arbeit, Detlef Scheele, ziet ondanks de daling van de werkloosheid ook dat werkgevers zenuwachtig worden van de hoge aantallen coronabesmettingen. "De arbeidsmarkt heeft zich goed ontwikkeld tegen het einde van het jaar", zegt hij, maar "de pandemie voedt de onzekerheid. Zo is de vraag naar tijdelijke arbeidskrachten sterk gestegen."

Eerder deze week meldde het Duitse statistiekbureau Destatis dat de beroepsbevolking in Duitsland vorig jaar minimaal is gestegen, na een daling in 2020. De beroepsbevolking groeide met 7000 mensen naar 44,9 miljoen. Door vergrijzing rekenen de statistici erop dat de Duitse beroepsbevolking de komende jaren weer gaat krimpen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit overwegend hoger na herstel techaandelen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

20 minuten geleden
Minstens 11 Europese landen getroffen door vriezerhack

BRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.

22 minuten geleden
BMW verlaagt winstverwachting voor tweede keer dit jaar

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.

1 uur geleden
Duitse bankpresident verwacht renteverhoging ECB in december

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.

2 uur geleden
Kabinet trekt extra geld uit voor industrie om hoge stroomprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.

3 uur geleden
AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

4 uur geleden
Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

5 uur geleden