Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse werkloosheid in december gedaald

Duitse werkloosheid in december gedaald

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland telde in december 23.000 minder werklozen dan een maand eerder. Daarmee ligt de werkloosheid in de grootste economie van de Europese Unie op 5,2 procent.

De cijfers zijn beter dan economen in doorsnee hadden verwacht. Experts gepeild door persbureau Bloomberg rekenden in doorsnee op een daling van het aantal werklozen met 15.000.

De bekendmaking door het Bundesagentur für Arbeit is een meevaller. De centrale bank van Duitsland waarschuwde onlangs voor economische krimp in het slotkwartaal van 2021 door hernieuwde coronabeperkingen, die de golf aan besmettingen met het longvirus moeten helpen tegenhouden.

Tekorten

Het Duitse bedrijfsleven begon afgelopen zomer weer beter te draaien na versoepelingen van lockdownmaatregelen en vaccinatiecampagnes tegen corona. Maar in het najaar namen de zorgen binnen de industrie toe door tekorten aan veel onderdelen en knelpunten in het internationale vervoer van goederen. Daar kwam in de laatste maanden van vorig jaar een nieuwe golf aan coronabesmettingen bovenop.

Het hoofd van het Bundesagentur für Arbeit, Detlef Scheele, ziet ondanks de daling van de werkloosheid ook dat werkgevers zenuwachtig worden van de hoge aantallen coronabesmettingen. "De arbeidsmarkt heeft zich goed ontwikkeld tegen het einde van het jaar", zegt hij, maar "de pandemie voedt de onzekerheid. Zo is de vraag naar tijdelijke arbeidskrachten sterk gestegen."

Eerder deze week meldde het Duitse statistiekbureau Destatis dat de beroepsbevolking in Duitsland vorig jaar minimaal is gestegen, na een daling in 2020. De beroepsbevolking groeide met 7000 mensen naar 44,9 miljoen. Door vergrijzing rekenen de statistici erop dat de Duitse beroepsbevolking de komende jaren weer gaat krimpen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

31 minuten geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

31 minuten geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

2 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

3 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

5 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

6 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

6 uur geleden