Oekraïne: Rusland valt opnieuw schepen op Zwarte Zee aan
KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft volgens Oekraïne opnieuw twee civiele schepen op de Zwarte Zee aangevallen. Beide vaartuigen vervoerden voedselproducten, aldus de Oekraïense minister Oleksi Koeleba (Regionale Ontwikkeling).
Die meldt op Telegram dat de aanvallen een brand veroorzaakten aan boord van een van de schepen. Ook zou er een bemanningslid gewond zijn geraakt. "Dit is verder bewijs dat Rusland doelbewust civiele schepen, internationale handel en maritieme veiligheid aanvalt", aldus Koeleba.
Oekraïne beschuldigt Rusland herhaaldelijk van aanvallen op vrachtschepen die via de Zwarte Zee voedselproducten van en naar Oekraïne vervoeren. Het land verklaarde vrijdag dat Rusland twee vrachtschepen had geraakt en dat daarbij een Syrisch bemanningslid was omgekomen. Vorige maand gaf Oekraïne Rusland de schuld van aanvallen op twee Turkse vrachtschepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
1 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
2 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker negen doden gevallen. Nog eens twintig mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
6 uur geleden