
Duitse verzekeraars rekenen op miljardenschade na watersnood
BERLIJN (ANP) - Duitse verzekeraars verwachten zeker vier tot vijf miljard euro te moeten uitkeren vanwege de overstromingen van afgelopen week in deelstaten Noordrijn-Westfalen en Rijnland-Palts. Dat zegt brancheorganisatie GDV van de verzekeringssector, die het noodweer in een verklaring omschrijft als een van de meest verwoestende stormen in het recente verleden.
Het gaat om een eerste schatting van de schade na de overstromingen en regenval die een ravage hebben aangericht in bewoonde gebieden. Er kwamen in Duitsland meer dan 170 mensen om het leven. GDV benadrukt dat de opruimwerkzaamheden in het rampgebied nog in volle gang zijn. De schade die het noodweer heeft aangericht in deelstaten als Beieren als Saksen is nog niet meegenomen in de eerste raming.
Niet alle gedupeerde Duitsers kunnen aankloppen bij de verzekeraars. Veel mensen hebben hun woning volgens de Rheinische Post wel verzekerd tegen schade door bijvoorbeeld brand en bliksem, maar niet tegen dit soort waterschade. Een expert becijferde in de krant dat landelijk slechts 43 procent van de panden is verzekerd dat tegen dergelijke risico's.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.
15 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.
17 uur geleden