Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering eens over strengere testplicht voor reizigers

Duitse regering eens over strengere testplicht voor reizigers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is het eens geworden over aangescherpte testregels voor reizigers uit het buitenland. Wie 12 jaar of ouder is en naar Duitsland reist, moet vanaf zondag aantonen dat negatief is getest op een coronabesmetting, gevaccineerd zijn of genezen van het virus.

Het maakt dan niet meer uit waar reizigers vandaan komen of met wat voor vervoersmiddel ze naar Duitsland komen. Er komen speciale regelingen voor mensen die vanwege hun werk de grens oversteken of voor voor korte reizen de grens oversteken.

De Duitse regering wil onder meer voorkomen dat terugkerende vakantiegangers het coronavirus verspreiden. De aanscherping van de regels heeft voorlopig weinig gevolgen voor reizigers uit Nederland, dat door de Duitse autoriteiten is aangeduid als hoogrisicogebied. Daardoor gelden al strenge regels.

Duitsland hanteert drie categorieën om de mate van verspreiding van het virus aan te duiden. Het gaat naast hoogrisicogebied ook om gebieden met gevaarlijke virusvarianten en 'normale' risicogebieden. Die laatste categorie wordt nu geschrapt, heeft de regering besloten.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

4 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

4 uur geleden