Duitse politie schiet man neer in bioscoop die brandbommen gooide
KREFELD (ANP) - De Duitse politie heeft een man neergeschoten in een bioscoop die daarvoor op drie plekken brand had gesticht, melden Duitse media. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
Het incident gebeurde in Krefeld, op zo'n 25 kilometer van Venlo. Volgens de krant Bild gooide de man eerst een brandbom in een gebouw van de arbeidsdienst. Daarna stak hij een geparkeerde auto in brand en vluchtte hij naar de bioscoop. Onderweg brak bij nog een gebouw brand uit en de politie vermoedt dat de man daar ook verantwoordelijk voor was.
Bij de bioscoop schoten twee politieagenten op hem en zeker een kogel heeft hem geraakt. Het is onduidelijk wat het motief van de man zou zijn, maar de politie zegt tegen de Rheinische Post dat hij waarschijnlijk niet van plan was een aanslag te plegen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en medicijnwaakhond FDA overweegt coronavaccins te voorzien van een zogenoemde 'black box'-waarschuwing. Dat schrijft CNN op basis van ingewijden. Die meest prangende waarschuwing in het arsenaal van de FDA moet waarschuwen voor de gevolgen van medicatie waarvan de nadelen wellicht niet opwegen tegen de voordelen, zoals mogelijk levensbedreigende middelen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een storm in Gaza zijn zeker dertien doden en meerdere gewonden gevallen. Een deel van hen kwam om door instortende gebouwen en ten minste drie kinderen zijn overleden door onderkoeling, meldt het Palestijnse persbureau WAFA.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
6 uur geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
8 uur geleden