Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie schiet man neer in bioscoop die brandbommen gooide

Duitse politie schiet man neer in bioscoop die brandbommen gooide

KREFELD (ANP) - De Duitse politie heeft een man neergeschoten in een bioscoop die daarvoor op drie plekken brand had gesticht, melden Duitse media. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

Het incident gebeurde in Krefeld, op zo'n 25 kilometer van Venlo. Volgens de krant Bild gooide de man eerst een brandbom in een gebouw van de arbeidsdienst. Daarna stak hij een geparkeerde auto in brand en vluchtte hij naar de bioscoop. Onderweg brak bij nog een gebouw brand uit en de politie vermoedt dat de man daar ook verantwoordelijk voor was.

Bij de bioscoop schoten twee politieagenten op hem en zeker een kogel heeft hem geraakt. Het is onduidelijk wat het motief van de man zou zijn, maar de politie zegt tegen de Rheinische Post dat hij waarschijnlijk niet van plan was een aanslag te plegen.

Meer uit Buitenland

Poolse premier Tusk: of geld vandaag of bloed morgen

BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.

22 minuten geleden
Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

1 uur geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

3 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

14 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

14 uur geleden