Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse coalitiegesprekken gaan laatste fase in

Duitse coalitiegesprekken gaan laatste fase in

BERLIJN (ANP/DPA) - De coalitieonderhandelingen in Duitsland gaan de laatste fase in. Het christendemocratische blok CDU/CSU onderhandelt met de sociaaldemocraten (SPD) van huidig bondskanselier Olaf Scholz. De onderhandelaars voelen druk om de gesprekken snel af te ronden.

"Het moet snel gaan, maar wel goed worden", zei CDU-politicus Jens Spahn voor aanvang van de volgende gespreksronde in Berlijn. De minister-president van Saarland, Anke Rehlinger (SPD), verklaarde dat de laatste fase de meeste inspanning vereist, maar dat zij "ervan overtuigd is dat de inspanningen de moeite waard zullen zijn".

SPD-politica Bärbel Bas vertelde in het programma Frühstart van RTL en ntv dat het ook vanwege ontwikkelingen in de Verenigde Staten belangrijk is op te schieten. "Ik kan niet precies zeggen op welke dag, maar de druk is er zeker. Die voelen we allemaal, want na deze onderhandeling, die we hopelijk deze week afronden, is het natuurlijk belangrijk dat we vrij snel een regering vormen."

Geen AfD

De CDU en zusterpartij CSU, die alleen actief is in Beieren, zijn de winnaars van de parlementsverkiezingen in februari. Ze hebben de SPD nodig voor een meerderheid in de Bondsdag, het Duitse parlement. De partijen weigeren samenwerking met Alternative für Deutschland (AfD), de tweede partij van het land.

CDU-leider Friedrich Merz wordt waarschijnlijk de nieuwe bondskanselier. Hij wil een nieuwe regering voor Pasen. Als de onderhandelingen met de SPD mislukken, blijven de opties voor een minderheidsregering en nieuwe parlementsverkiezingen over. Een nieuwe stembusgang kan ongunstig uitpakken voor de verkiezingswinnaar. AfD en CDU/CSU kunnen volgens een recente peiling evenveel zetels krijgen.

Meer uit Buitenland

Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

53 minuten geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

5 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

6 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

7 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

7 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

12 uur geleden