Duitse centralebankpresident bezorgd over tariefplannen Trump
FRANKFURT (ANP/DPA) - De president van de Duitse centrale bank is bezorgd over de plannen van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump om nieuwe invoerheffingen op te leggen op producten uit Europa. Volgens Bundesbank-president Joachim Nagel kunnen die heffingen de Duitse economie forse schade toebrengen. Dat zei Nagel in een interview met het blad Die Zeit.
Trump heeft nieuwe tarieven aangekondigd tot 20 procent op de import van goederen uit Europa en er is vrees dat hierdoor een handelsoorlog kan ontstaan tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. "Als de tariefplannen worden ingevoerd, kan dit ons 1 procent van de economische productie in Duitsland kosten", verklaarde Nagel.
Duitsland worstelt al met een zeer zwakke economie, want de regering denkt dat er dit jaar opnieuw lichte krimp zal zijn. Voor volgend jaar, als Trump dan het Witte Huis betreedt, wordt nog wel op groei gerekend. Maar die heffingen kunnen dus voor problemen gaan zorgen. Nagel sluit niet uit dat Duitsland dan opnieuw in een recessie belandt. Het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo uit München heeft geschat dat de Trump-heffingen kunnen zorgen voor een daling van de Duitse export naar de VS met wel 15 procent. Duitsland voert bijvoorbeeld veel auto's uit naar de VS en andere industriële producten zoals bedrijfsmachines.
De centralebankpresident uitte ook zijn zorgen over de arbeidsmarkt, nu bijvoorbeeld Volkswagen heeft gezegd plannen te hebben om mogelijk vele duizenden banen in eigen land te schrappen en ook andere Duitse bedrijven grote ontslagrondes hebben aangekondigd. "De banen die we in de industrie verliezen, zullen wellicht niet meer zo gemakkelijk vervangen worden door nieuwe banen in de dienstensector", stelde Nagel.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
17 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
3 uur geleden