Duitse centralebankpresident bezorgd over tariefplannen Trump
FRANKFURT (ANP/DPA) - De president van de Duitse centrale bank is bezorgd over de plannen van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump om nieuwe invoerheffingen op te leggen op producten uit Europa. Volgens Bundesbank-president Joachim Nagel kunnen die heffingen de Duitse economie forse schade toebrengen. Dat zei Nagel in een interview met het blad Die Zeit.
Trump heeft nieuwe tarieven aangekondigd tot 20 procent op de import van goederen uit Europa en er is vrees dat hierdoor een handelsoorlog kan ontstaan tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. "Als de tariefplannen worden ingevoerd, kan dit ons 1 procent van de economische productie in Duitsland kosten", verklaarde Nagel.
Duitsland worstelt al met een zeer zwakke economie, want de regering denkt dat er dit jaar opnieuw lichte krimp zal zijn. Voor volgend jaar, als Trump dan het Witte Huis betreedt, wordt nog wel op groei gerekend. Maar die heffingen kunnen dus voor problemen gaan zorgen. Nagel sluit niet uit dat Duitsland dan opnieuw in een recessie belandt. Het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo uit München heeft geschat dat de Trump-heffingen kunnen zorgen voor een daling van de Duitse export naar de VS met wel 15 procent. Duitsland voert bijvoorbeeld veel auto's uit naar de VS en andere industriële producten zoals bedrijfsmachines.
De centralebankpresident uitte ook zijn zorgen over de arbeidsmarkt, nu bijvoorbeeld Volkswagen heeft gezegd plannen te hebben om mogelijk vele duizenden banen in eigen land te schrappen en ook andere Duitse bedrijven grote ontslagrondes hebben aangekondigd. "De banen die we in de industrie verliezen, zullen wellicht niet meer zo gemakkelijk vervangen worden door nieuwe banen in de dienstensector", stelde Nagel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geleden