Duitse centralebankpresident bezorgd over tariefplannen Trump
FRANKFURT (ANP/DPA) - De president van de Duitse centrale bank is bezorgd over de plannen van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump om nieuwe invoerheffingen op te leggen op producten uit Europa. Volgens Bundesbank-president Joachim Nagel kunnen die heffingen de Duitse economie forse schade toebrengen. Dat zei Nagel in een interview met het blad Die Zeit.
Trump heeft nieuwe tarieven aangekondigd tot 20 procent op de import van goederen uit Europa en er is vrees dat hierdoor een handelsoorlog kan ontstaan tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. "Als de tariefplannen worden ingevoerd, kan dit ons 1 procent van de economische productie in Duitsland kosten", verklaarde Nagel.
Duitsland worstelt al met een zeer zwakke economie, want de regering denkt dat er dit jaar opnieuw lichte krimp zal zijn. Voor volgend jaar, als Trump dan het Witte Huis betreedt, wordt nog wel op groei gerekend. Maar die heffingen kunnen dus voor problemen gaan zorgen. Nagel sluit niet uit dat Duitsland dan opnieuw in een recessie belandt. Het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo uit München heeft geschat dat de Trump-heffingen kunnen zorgen voor een daling van de Duitse export naar de VS met wel 15 procent. Duitsland voert bijvoorbeeld veel auto's uit naar de VS en andere industriële producten zoals bedrijfsmachines.
De centralebankpresident uitte ook zijn zorgen over de arbeidsmarkt, nu bijvoorbeeld Volkswagen heeft gezegd plannen te hebben om mogelijk vele duizenden banen in eigen land te schrappen en ook andere Duitse bedrijven grote ontslagrondes hebben aangekondigd. "De banen die we in de industrie verliezen, zullen wellicht niet meer zo gemakkelijk vervangen worden door nieuwe banen in de dienstensector", stelde Nagel.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
31 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
3 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
3 uur geleden