Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse centralebankpresident bezorgd over tariefplannen Trump

Duitse centralebankpresident bezorgd over tariefplannen Trump

FRANKFURT (ANP/DPA) - De president van de Duitse centrale bank is bezorgd over de plannen van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump om nieuwe invoerheffingen op te leggen op producten uit Europa. Volgens Bundesbank-president Joachim Nagel kunnen die heffingen de Duitse economie forse schade toebrengen. Dat zei Nagel in een interview met het blad Die Zeit.

Trump heeft nieuwe tarieven aangekondigd tot 20 procent op de import van goederen uit Europa en er is vrees dat hierdoor een handelsoorlog kan ontstaan tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. "Als de tariefplannen worden ingevoerd, kan dit ons 1 procent van de economische productie in Duitsland kosten", verklaarde Nagel.

Duitsland worstelt al met een zeer zwakke economie, want de regering denkt dat er dit jaar opnieuw lichte krimp zal zijn. Voor volgend jaar, als Trump dan het Witte Huis betreedt, wordt nog wel op groei gerekend. Maar die heffingen kunnen dus voor problemen gaan zorgen. Nagel sluit niet uit dat Duitsland dan opnieuw in een recessie belandt. Het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo uit München heeft geschat dat de Trump-heffingen kunnen zorgen voor een daling van de Duitse export naar de VS met wel 15 procent. Duitsland voert bijvoorbeeld veel auto's uit naar de VS en andere industriële producten zoals bedrijfsmachines.

De centralebankpresident uitte ook zijn zorgen over de arbeidsmarkt, nu bijvoorbeeld Volkswagen heeft gezegd plannen te hebben om mogelijk vele duizenden banen in eigen land te schrappen en ook andere Duitse bedrijven grote ontslagrondes hebben aangekondigd. "De banen die we in de industrie verliezen, zullen wellicht niet meer zo gemakkelijk vervangen worden door nieuwe banen in de dienstensector", stelde Nagel.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

1 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

1 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

1 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

4 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

5 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

7 uur geleden