Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse boeren voeren dinsdag voor de tweede dag op rij actie tegen plannen van de regering om een aantal belastingvoordelen voor de landbouwsector te schrappen. Er zijn minder demonstraties en wegblokkades dan maandag, toen boeren de weg opgingen met tienduizenden tractors en andere landbouwvoertuigen.

Er wordt dinsdag volgens Duitse media minder overlast verwacht dan een dag eerder. Maandag gingen tienduizenden voertuigen de weg voor demonstraties in steden en op wegen. Alleen al bij de Brandenburger Tor in Berlijn stonden volgens de politie zevenhonderd voertuigen. Onder meer op- en afritten van snelwegen werden geblokkeerd, net als bruggen en tunnels.

De boerenvakbond heeft opgeroepen tot een actieweek als protest tegen de regeringsplannen. De komende dagen vinden meer demonstraties plaats, maar ook die zullen naar verwachting in omvang kleiner zijn. De betogingen eindigen volgens planning volgende week maandag in Berlijn. Zo'n 10.000 deelnemers hebben zich aangemeld en er worden duizenden tractors verwacht.

De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil af van bepaalde belastingvoordelen, omdat de begroting moet worden aangepast na een juridische tegenslag. Het Duitse constitutioneel hof bepaalde twee maanden geleden dat de regering een bedrag van 60 miljard euro niet mag gebruiken. Dat geld was eerder bestemd voor het coronabeleid en was naar een speciaal klimaatfonds overgeheveld, maar dat is volgens het hof wettelijk niet toegestaan.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

1 uur geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

2 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

2 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

2 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

9 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

11 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

14 uur geleden