Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse boeren voeren dinsdag voor de tweede dag op rij actie tegen plannen van de regering om een aantal belastingvoordelen voor de landbouwsector te schrappen. Er zijn minder demonstraties en wegblokkades dan maandag, toen boeren de weg opgingen met tienduizenden tractors en andere landbouwvoertuigen.
Er wordt dinsdag volgens Duitse media minder overlast verwacht dan een dag eerder. Maandag gingen tienduizenden voertuigen de weg voor demonstraties in steden en op wegen. Alleen al bij de Brandenburger Tor in Berlijn stonden volgens de politie zevenhonderd voertuigen. Onder meer op- en afritten van snelwegen werden geblokkeerd, net als bruggen en tunnels.
De boerenvakbond heeft opgeroepen tot een actieweek als protest tegen de regeringsplannen. De komende dagen vinden meer demonstraties plaats, maar ook die zullen naar verwachting in omvang kleiner zijn. De betogingen eindigen volgens planning volgende week maandag in Berlijn. Zo'n 10.000 deelnemers hebben zich aangemeld en er worden duizenden tractors verwacht.
De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil af van bepaalde belastingvoordelen, omdat de begroting moet worden aangepast na een juridische tegenslag. Het Duitse constitutioneel hof bepaalde twee maanden geleden dat de regering een bedrag van 60 miljard euro niet mag gebruiken. Dat geld was eerder bestemd voor het coronabeleid en was naar een speciaal klimaatfonds overgeheveld, maar dat is volgens het hof wettelijk niet toegestaan.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
18 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
18 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
9 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
14 uur geleden