Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse boeren voeren dinsdag voor de tweede dag op rij actie tegen plannen van de regering om een aantal belastingvoordelen voor de landbouwsector te schrappen. Er zijn minder demonstraties en wegblokkades dan maandag, toen boeren de weg opgingen met tienduizenden tractors en andere landbouwvoertuigen.

Er wordt dinsdag volgens Duitse media minder overlast verwacht dan een dag eerder. Maandag gingen tienduizenden voertuigen de weg voor demonstraties in steden en op wegen. Alleen al bij de Brandenburger Tor in Berlijn stonden volgens de politie zevenhonderd voertuigen. Onder meer op- en afritten van snelwegen werden geblokkeerd, net als bruggen en tunnels.

De boerenvakbond heeft opgeroepen tot een actieweek als protest tegen de regeringsplannen. De komende dagen vinden meer demonstraties plaats, maar ook die zullen naar verwachting in omvang kleiner zijn. De betogingen eindigen volgens planning volgende week maandag in Berlijn. Zo'n 10.000 deelnemers hebben zich aangemeld en er worden duizenden tractors verwacht.

De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil af van bepaalde belastingvoordelen, omdat de begroting moet worden aangepast na een juridische tegenslag. Het Duitse constitutioneel hof bepaalde twee maanden geleden dat de regering een bedrag van 60 miljard euro niet mag gebruiken. Dat geld was eerder bestemd voor het coronabeleid en was naar een speciaal klimaatfonds overgeheveld, maar dat is volgens het hof wettelijk niet toegestaan.

Meer uit Buitenland

Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

11 minuten geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

28 minuten geleden
VN-experts: hongersnood Soedan breidt zich uit

KHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.

30 minuten geleden
Excuses Starmer aan Epstein-slachtoffers om aanstellen Mandelson

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.

1 uur geleden
NAVO wijst naar Rusland en China na verlopen kernwapenverdrag

BRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.

1 uur geleden
Letland stelt onderzoek in na vrijgave Epstein Files

VILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

2 uur geleden