Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

Duitse boeren demonstreren voor tweede dag op rij

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse boeren voeren dinsdag voor de tweede dag op rij actie tegen plannen van de regering om een aantal belastingvoordelen voor de landbouwsector te schrappen. Er zijn minder demonstraties en wegblokkades dan maandag, toen boeren de weg opgingen met tienduizenden tractors en andere landbouwvoertuigen.

Er wordt dinsdag volgens Duitse media minder overlast verwacht dan een dag eerder. Maandag gingen tienduizenden voertuigen de weg voor demonstraties in steden en op wegen. Alleen al bij de Brandenburger Tor in Berlijn stonden volgens de politie zevenhonderd voertuigen. Onder meer op- en afritten van snelwegen werden geblokkeerd, net als bruggen en tunnels.

De boerenvakbond heeft opgeroepen tot een actieweek als protest tegen de regeringsplannen. De komende dagen vinden meer demonstraties plaats, maar ook die zullen naar verwachting in omvang kleiner zijn. De betogingen eindigen volgens planning volgende week maandag in Berlijn. Zo'n 10.000 deelnemers hebben zich aangemeld en er worden duizenden tractors verwacht.

De regering van bondskanselier Olaf Scholz wil af van bepaalde belastingvoordelen, omdat de begroting moet worden aangepast na een juridische tegenslag. Het Duitse constitutioneel hof bepaalde twee maanden geleden dat de regering een bedrag van 60 miljard euro niet mag gebruiken. Dat geld was eerder bestemd voor het coronabeleid en was naar een speciaal klimaatfonds overgeheveld, maar dat is volgens het hof wettelijk niet toegestaan.

Meer uit Buitenland

Minister: getril rond vulkaan Tenerife wijst niet op uitbarsting

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.

22 minuten geleden
Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

47 minuten geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

1 uur geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

1 uur geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

1 uur geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

2 uur geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

2 uur geleden