Duits OM onderzoekt 'dood door nalatigheid' bij overstromingen
BERLIJN (ANP/AFP) - Het Duitse Openbaar Ministerie (OM) gaat onderzoeken of er bij de dodelijke overstromingen in juli in het westen van Duitsland sprake is geweest van "dood en verwonding door nalatigheid", omdat overheden slecht of te laat de bevolking hadden gewaarschuwd of geëvacueerd. Het OM treft nu voorbereidingen voor dit onderzoek.
Door de overstromingen kwamen ongeveer 180 mensen om het leven. Zo'n zestig mensen worden nog vermist. De schade loopt in de miljarden. Wegen, het treinnetwerk en veel woningen raakten beschadigd door het water. Bij het bewijsmateriaal van het OM horen onder meer politierapporten over twaalf mensen die in een zorgtehuis in Sinzig om het leven kwamen.
Veel inwoners van getroffen gebieden waren kritisch over het Duitse alarmsysteem. Mensen werden wel gewaarschuwd voor extreem noodweer, maar inwoners vinden dat de overheid te laat was met ingrijpen. Minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken zei vorige week dat Duitsland inwoners via hun mobiele telefoons zal alarmeren wanneer er gevaren dreigen.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
36 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
5 uur geleden