Duits OM onderzoekt 'dood door nalatigheid' bij overstromingen
BERLIJN (ANP/AFP) - Het Duitse Openbaar Ministerie (OM) gaat onderzoeken of er bij de dodelijke overstromingen in juli in het westen van Duitsland sprake is geweest van "dood en verwonding door nalatigheid", omdat overheden slecht of te laat de bevolking hadden gewaarschuwd of geëvacueerd. Het OM treft nu voorbereidingen voor dit onderzoek.
Door de overstromingen kwamen ongeveer 180 mensen om het leven. Zo'n zestig mensen worden nog vermist. De schade loopt in de miljarden. Wegen, het treinnetwerk en veel woningen raakten beschadigd door het water. Bij het bewijsmateriaal van het OM horen onder meer politierapporten over twaalf mensen die in een zorgtehuis in Sinzig om het leven kwamen.
Veel inwoners van getroffen gebieden waren kritisch over het Duitse alarmsysteem. Mensen werden wel gewaarschuwd voor extreem noodweer, maar inwoners vinden dat de overheid te laat was met ingrijpen. Minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken zei vorige week dat Duitsland inwoners via hun mobiele telefoons zal alarmeren wanneer er gevaren dreigen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
10 minuten geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
4 uur geleden