Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Druk op ziekenhuizen Australië na explosieve toename besmettingen

Druk op ziekenhuizen Australië na explosieve toename besmettingen

SYDNEY (ANP/DPA) - De druk op Australische ziekenhuizen neemt toe nu het aantal coronabesmettingen in het land explosief is toegenomen. Vooral in de dichtbevolkte deelstaten New South Wales en Victoria liggen veel mensen met Covid-19 in de ziekenhuizen.

Het land met 25 miljoen inwoners rapporteerde woensdag meer dan 64.700 nieuwe besmettingen, bijna 17.000 meer dan een dag eerder. Dat is een flinke stijging ten opzichte van november, toen dagelijks tussen de 1000 en 1500 infecties werden vastgesteld.

Ruim de helft van de meldingen van woensdag komt uit New South Wales, waar Sydney onder valt. Daar liggen nu bijna 1500 coronapatiënten in de ziekenhuizen. Er is volgens regiopremier Dominic Perrottet een "aanzienlijke druk" op de ziekenhuizen ontstaan, meldt ABC News. Hij verwacht de komende weken een "flinke escalatie" van het aantal besmettingen en opnames.

Personeelstekorten

In New South Wales zijn volgens The Guardian in veel ziekenhuizen personeelstekorten ontstaan omdat 2.500 medewerkers in isolatie zitten. De krant meldt dat op een aantal locaties medewerkers na een positieve test toch worden opgeroepen te komen werken, ondanks dat dit in strijd is met het overheidsbeleid.

Ook de ziekenhuizen in Victoria hebben het druk, waardoor niet-dringende zorg nog maar beperkt kan worden geleverd. Daarnaast is de ambulancedienst in de deelstaat zo overweldigd, dat er wordt gewaarschuwd voor vertragingen. De snelle verspreiding van het coronavirus, veroorzaakt door de omikronvariant, heeft in Australië ook geleid tot lange wachttijden bij teststraten en een tekort aan zelftesten.

Australië heeft sinds halverwege december te maken met recordaantallen besmettingen. Het land wist het coronavirus eerder in de pandemie grotendeels buiten de deur te houden met strenge reisbeperkingen en korte lockdowns. Na een traag begin van de vaccinatiecampagne is nu bijna 92 procent van alle inwoners van 16 jaar en ouder volledig ingeënt.

Meer uit Buitenland

Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

27 minuten geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

1 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

3 uur geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

3 uur geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

3 uur geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

3 uur geleden