Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Druk op ziekenhuizen Australië na explosieve toename besmettingen

Druk op ziekenhuizen Australië na explosieve toename besmettingen

SYDNEY (ANP/DPA) - De druk op Australische ziekenhuizen neemt toe nu het aantal coronabesmettingen in het land explosief is toegenomen. Vooral in de dichtbevolkte deelstaten New South Wales en Victoria liggen veel mensen met Covid-19 in de ziekenhuizen.

Het land met 25 miljoen inwoners rapporteerde woensdag meer dan 64.700 nieuwe besmettingen, bijna 17.000 meer dan een dag eerder. Dat is een flinke stijging ten opzichte van november, toen dagelijks tussen de 1000 en 1500 infecties werden vastgesteld.

Ruim de helft van de meldingen van woensdag komt uit New South Wales, waar Sydney onder valt. Daar liggen nu bijna 1500 coronapatiënten in de ziekenhuizen. Er is volgens regiopremier Dominic Perrottet een "aanzienlijke druk" op de ziekenhuizen ontstaan, meldt ABC News. Hij verwacht de komende weken een "flinke escalatie" van het aantal besmettingen en opnames.

Personeelstekorten

In New South Wales zijn volgens The Guardian in veel ziekenhuizen personeelstekorten ontstaan omdat 2.500 medewerkers in isolatie zitten. De krant meldt dat op een aantal locaties medewerkers na een positieve test toch worden opgeroepen te komen werken, ondanks dat dit in strijd is met het overheidsbeleid.

Ook de ziekenhuizen in Victoria hebben het druk, waardoor niet-dringende zorg nog maar beperkt kan worden geleverd. Daarnaast is de ambulancedienst in de deelstaat zo overweldigd, dat er wordt gewaarschuwd voor vertragingen. De snelle verspreiding van het coronavirus, veroorzaakt door de omikronvariant, heeft in Australië ook geleid tot lange wachttijden bij teststraten en een tekort aan zelftesten.

Australië heeft sinds halverwege december te maken met recordaantallen besmettingen. Het land wist het coronavirus eerder in de pandemie grotendeels buiten de deur te houden met strenge reisbeperkingen en korte lockdowns. Na een traag begin van de vaccinatiecampagne is nu bijna 92 procent van alle inwoners van 16 jaar en ouder volledig ingeënt.

Meer uit Buitenland

Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

37 minuten geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

1 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

3 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

4 uur geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

5 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

5 uur geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

5 uur geleden