Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad

Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad

ISLAMABAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een speciale rechtbank in Pakistan heeft oud-president Pervez Musharraf ter dood veroordeeld vanwege hoogverraad. Musharraf krijgt de straf omdat hij in 2007 de grondwet opschortte en de noodtoestand invoerde om zijn macht als president te vergroten.

Oud-generaal Musharraf (70) kwam in 1999 door een staatsgreep aan de macht. Van 2001 tot en met 2008 was hij president. Hij heeft altijd gezegd onschuldig te zijn.

De voormalige dictator werd bij verstek veroordeeld. Hij verblijft sinds 2016 in Dubai, waar hij medisch wordt behandeld. Hij heeft nog geen enkele zitting van zijn zaak, die zes jaar heeft geduurd, bijgewoond vanwege zijn gezondheid. Hij kan nog in beroep tegen de straf.

Musharraf toonde zich een loyaal bondgenoot van de VS na de aanslagen in dat land van 2001. In 2008 werd hij gedwongen af te treden waarmee hij een afzettingsprocedure voorkwam.

Meer uit Buitenland

Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

36 minuten geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

53 minuten geleden
Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

1 uur geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

2 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

2 uur geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

2 uur geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

3 uur geleden