Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad
ISLAMABAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een speciale rechtbank in Pakistan heeft oud-president Pervez Musharraf ter dood veroordeeld vanwege hoogverraad. Musharraf krijgt de straf omdat hij in 2007 de grondwet opschortte en de noodtoestand invoerde om zijn macht als president te vergroten.
Oud-generaal Musharraf (70) kwam in 1999 door een staatsgreep aan de macht. Van 2001 tot en met 2008 was hij president. Hij heeft altijd gezegd onschuldig te zijn.
De voormalige dictator werd bij verstek veroordeeld. Hij verblijft sinds 2016 in Dubai, waar hij medisch wordt behandeld. Hij heeft nog geen enkele zitting van zijn zaak, die zes jaar heeft geduurd, bijgewoond vanwege zijn gezondheid. Hij kan nog in beroep tegen de straf.
Musharraf toonde zich een loyaal bondgenoot van de VS na de aanslagen in dat land van 2001. In 2008 werd hij gedwongen af te treden waarmee hij een afzettingsprocedure voorkwam.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
9 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
10 uur geleden