Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad
ISLAMABAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een speciale rechtbank in Pakistan heeft oud-president Pervez Musharraf ter dood veroordeeld vanwege hoogverraad. Musharraf krijgt de straf omdat hij in 2007 de grondwet opschortte en de noodtoestand invoerde om zijn macht als president te vergroten.
Oud-generaal Musharraf (70) kwam in 1999 door een staatsgreep aan de macht. Van 2001 tot en met 2008 was hij president. Hij heeft altijd gezegd onschuldig te zijn.
De voormalige dictator werd bij verstek veroordeeld. Hij verblijft sinds 2016 in Dubai, waar hij medisch wordt behandeld. Hij heeft nog geen enkele zitting van zijn zaak, die zes jaar heeft geduurd, bijgewoond vanwege zijn gezondheid. Hij kan nog in beroep tegen de straf.
Musharraf toonde zich een loyaal bondgenoot van de VS na de aanslagen in dat land van 2001. In 2008 werd hij gedwongen af te treden waarmee hij een afzettingsprocedure voorkwam.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
57 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
7 uur geleden