Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad

Doodstraf oud-president Musharraf van Pakistan voor hoogverraad

ISLAMABAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een speciale rechtbank in Pakistan heeft oud-president Pervez Musharraf ter dood veroordeeld vanwege hoogverraad. Musharraf krijgt de straf omdat hij in 2007 de grondwet opschortte en de noodtoestand invoerde om zijn macht als president te vergroten.

Oud-generaal Musharraf (70) kwam in 1999 door een staatsgreep aan de macht. Van 2001 tot en met 2008 was hij president. Hij heeft altijd gezegd onschuldig te zijn.

De voormalige dictator werd bij verstek veroordeeld. Hij verblijft sinds 2016 in Dubai, waar hij medisch wordt behandeld. Hij heeft nog geen enkele zitting van zijn zaak, die zes jaar heeft geduurd, bijgewoond vanwege zijn gezondheid. Hij kan nog in beroep tegen de straf.

Musharraf toonde zich een loyaal bondgenoot van de VS na de aanslagen in dat land van 2001. In 2008 werd hij gedwongen af te treden waarmee hij een afzettingsprocedure voorkwam.

Meer uit Buitenland

Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

8 minuten geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

14 minuten geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

26 minuten geleden
Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

2 uur geleden
BBC: Britse oud-prins Andrew opgepakt

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Premier Polen roept landgenoten op Iran onmiddellijk te verlaten

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.

2 uur geleden
Kenia: meer dan duizend Kenianen vechten voor Rusland in Oekraïne

NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.

3 uur geleden