
Donateur KNRM: ‘Nog steeds onder de indruk van prestaties vrijwilligers’
HANSWEERT/ROTTERDAM - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) bestaat van giften. Een van de trouwe sponsoren van het reddingstation in Hansweert is Venturn. Twintig jaar lang doneert het bedrijf één procent van de omzet aan KNRM Hansweert. Vanuit het hoofdkantoor in Rotterdam en diverse andere locaties bedient het adviesbureau de internationale maritieme en logistieke sector.
“We willen als Venturn succesvol zijn en iets goeds doen voor de wereld om ons heen”, vertelt oprichter Patrick van de Ven. “Met klanten als rederijen en havenbedrijven staat de KNRM dichtbij ons. Ook hebben we een link met Zeeland, bijvoorbeeld door de beroepsvaart op de Westerschelde.” Zo koos Venturn specifiek KNRM Hansweert als goed doel. En dat pakte het adviesbureau serieus aan. Ze liet een officiële overeenkomst voor twintig jaar donateurschap opstellen en richtte een speciaal fonds op voor de één procent omzet per jaar. “We wilden de vrijwilligers van de KNRM een stevige hand geven. Zij leveren met hun reddingsacties geen halfslachtig werk af en dat wilden wij ook niet doen. We zijn nu zo’n dertien jaar met veel plezier donateur en ik ben nog steeds onder de indruk van wat de vrijwilligers van de KNRM met elkaar presteren. En dat al meer dan honderd jaar.” Het personeel van Venturn bezoekt ook af en toe het station in Hansweert om met eigen ogen te zien wat er allemaal gebeurt. “Om de betrokkenheid levend te houden, gooien we bijvoorbeeld graag nieuwe medewerkers in het water bij Hansweert”, lacht Van de Ven.
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
1 dag geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
2 dagen geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
2 dagen geledenREIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.
3 dagen geledenKAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).
4 dagen geledenREIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.
5 dagen geleden