Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Donateur KNRM: ‘Nog steeds onder de indruk van prestaties vrijwilligers’

Donateur KNRM: ‘Nog steeds onder de indruk van prestaties vrijwilligers’

HANSWEERT/ROTTERDAM - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) bestaat van giften. Een van de trouwe sponsoren van het reddingstation in Hansweert is Venturn. Twintig jaar lang doneert het bedrijf één procent van de omzet aan KNRM Hansweert. Vanuit het hoofdkantoor in Rotterdam en diverse andere locaties bedient het adviesbureau de internationale maritieme en logistieke sector. 

“We willen als Venturn succesvol zijn en iets goeds doen voor de wereld om ons heen”, vertelt oprichter Patrick van de Ven. “Met klanten als rederijen en havenbedrijven staat de KNRM dichtbij ons. Ook hebben we een link met Zeeland, bijvoorbeeld door de beroepsvaart op de Westerschelde.” Zo koos Venturn specifiek KNRM Hansweert als goed doel. En dat pakte het adviesbureau serieus aan. Ze liet een officiële overeenkomst voor twintig jaar donateurschap opstellen en richtte een speciaal fonds op voor de één procent omzet per jaar. “We wilden de vrijwilligers van de KNRM een stevige hand geven. Zij leveren met hun reddingsacties geen halfslachtig werk af en dat wilden wij ook niet doen. We zijn nu zo’n dertien jaar met veel plezier donateur en ik ben nog steeds onder de indruk van wat de vrijwilligers van de KNRM met elkaar presteren. En dat al meer dan honderd jaar.” Het personeel van Venturn bezoekt ook af en toe het station in Hansweert om met eigen ogen te zien wat er allemaal gebeurt. “Om de betrokkenheid levend te houden, gooien we bijvoorbeeld graag nieuwe medewerkers in het water bij Hansweert”, lacht Van de Ven.

Meer uit Reimerswaal

Snelle inzet voorkomt zinken binnenvaartschip bij Hansweert

KRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.

52 minuten geleden
Nieuwe Lief & Leedstraten in gemeente Reimerswaal

REIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.

18 uur geleden
Persoon gewond na val op motorcrossbaan Rilland

RILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.

23 uur geleden
Schipper krijgt boete na gevaarlijk vaargedrag

HANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie. 

1 dag geleden
Workshopdag voor wandelgroepen

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal organiseert op dinsdag 3 juni 2025 een bijeenkomst voor deelnemers van de Reimerswaalse wandelgroepen. Het is de start van een jaarlijkse traditie, bedoeld om wandelaars te verbinden en te inspireren.

2 dagen geleden
Medisch ongeval op de Bathseweg: Eén persoon naar ziekenhuis overgebracht

RILLAND- De hulpdiensten zijn zaterdagmorgen ingezet voor een verkeersongeval op de Bathseweg. Ter plaatse bleek dat één persoon medische hulp nodig had en voor nader onderzoek met spoed naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Dit gebeurde onder politiebegeleiding. De politie laat weten dat er sprake was van een medisch ongeval.

2 dagen geleden
Twee verkeersdeelnemers met elkaar in botsing op de Stationsweg

KRUININGEN- Op de Stationsweg zijn zaterdagmorgen twee verkeersdeelnemers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij liep één persoon letsel op. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis overgebracht. Waardoor de verkeersdeelnemers met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.

2 dagen geleden