Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokters Bolsonaro verwachten langdurig herstel na buikoperatie

Dokters Bolsonaro verwachten langdurig herstel na buikoperatie

BRASILIA (ANP/RTR) - De dokters van de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro verwachten dat zijn herstel "niet snel" zal gaan. Bolsonaro werd zondag geopereerd aan zijn buik en ligt nog op de intensive care van het ziekenhuis. Daar moet hij blijven tot hij volledig is hersteld.

Volgens de artsen moeten de eerste 48 uur na de operatie uitwijzen hoe spoedig zijn situatie verbetert. De dokters zijn in elk geval tevreden met hoe zijn toestand zich de eerste twaalf uur heeft ontwikkeld. Bolsonaro zou wakker en bij kennis zijn en grapjes maken.

De ingreep was volgens de dokters "extreem complex", doordat de oud-president in het verleden vaker is geopereerd aan zijn buik. Bolsonaro is in 2018 neergestoken in zijn buik en heeft sindsdien regelmatig problemen met zijn darmen. Dit keer had hij een obstructie die "ondraaglijke pijn" veroorzaakte, verklaarde zijn vrouw.

Meer uit Buitenland

Polen denkt ook laatste Russische drone te hebben gevonden

WARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

5 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

5 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

6 uur geleden
VN-verdrag voor bescherming oceanen kan in januari ingaan

RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.

9 uur geleden
Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

11 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

13 uur geleden