Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental overstromingen in België opgelopen tot 41

Dodental overstromingen in België opgelopen tot 41

NAMEN (ANP) - Het aantal mensen in België dat door het recente noodweer en de overstromingen het leven heeft verloren, is opgelopen tot 41. Er worden in Wallonië ook nog steeds twee mensen vermist, zei de Waalse minister-president Elio Di Rupo dinsdag op een persconferentie in Namen, samen met de premier van België, Alexander De Croo.

Volgens Di Rupo zijn "maar liefst 202 van de 262 Waalse gemeenten getroffen door de watersnoodramp. Dat geeft u een idee van de omvang van dit drama." De regering erkent de overstromingen van 14 tot 16 juli als natuurramp, waardoor de getroffen gemeenten een beroep kunnen doen op het regionale rampenfonds. Inwoners kunnen aankloppen voor financiële compensatie voor schade.

Di Rupo kondigde ook een pakket maatregelen aan om de heropbouw en het herstel van het gebied in goede banen te leiden. Zo komt er een speciaal commissariaat dat die inspanningen moet coördineren. Er wordt rekening mee gehouden dat de wederopbouw een jaar of meer in beslag kan gaan nemen.

Premier De Croo zei dat Wallonië kan blijven rekenen op federale steun. Er zijn onder meer 250 militairen aanwezig in het gebied om bij het opruimen van het puin te helpen.

Meer uit Buitenland

President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

53 minuten geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

3 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

4 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

5 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

5 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

6 uur geleden