Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental overstromingen in België opgelopen tot 41

Dodental overstromingen in België opgelopen tot 41

NAMEN (ANP) - Het aantal mensen in België dat door het recente noodweer en de overstromingen het leven heeft verloren, is opgelopen tot 41. Er worden in Wallonië ook nog steeds twee mensen vermist, zei de Waalse minister-president Elio Di Rupo dinsdag op een persconferentie in Namen, samen met de premier van België, Alexander De Croo.

Volgens Di Rupo zijn "maar liefst 202 van de 262 Waalse gemeenten getroffen door de watersnoodramp. Dat geeft u een idee van de omvang van dit drama." De regering erkent de overstromingen van 14 tot 16 juli als natuurramp, waardoor de getroffen gemeenten een beroep kunnen doen op het regionale rampenfonds. Inwoners kunnen aankloppen voor financiële compensatie voor schade.

Di Rupo kondigde ook een pakket maatregelen aan om de heropbouw en het herstel van het gebied in goede banen te leiden. Zo komt er een speciaal commissariaat dat die inspanningen moet coördineren. Er wordt rekening mee gehouden dat de wederopbouw een jaar of meer in beslag kan gaan nemen.

Premier De Croo zei dat Wallonië kan blijven rekenen op federale steun. Er zijn onder meer 250 militairen aanwezig in het gebied om bij het opruimen van het puin te helpen.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

4 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

5 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

5 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

5 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

7 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

10 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

12 uur geleden