Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental Florida naar 22, tweede pand geëvacueerd

Dodental Florida naar 22, tweede pand geëvacueerd

MIAMI (ANP) - Het dodental door de instorting van een appartementencomplex in Florida is opgelopen naar 22. Reddingswerkers hebben vrijdag nog twee doden onder het puin vandaan gehaald, eerder op de dag vonden ze ook al twee overledenen. In Miami Beach is een tweede woongebouw, met 156 appartementen, vrijdag uit veiligheidsoverwegingen geëvacueerd. Volgens de autoriteiten is daartoe besloten nadat ingenieurs problemen met de betonnen constructie en de bedrading ontdekten.

De zoektocht in het ingestorte gebouw was donderdag tijdelijk stilgelegd uit vrees dat het overgebleven deel van het 12-verdiepingen tellende pand ook zou instorten. Maar vrijdag werd het werk hervat en vonden reddingswerkers vier slachtoffers. Het aantal vermisten staat nu op 126. Volgens Daniella Levine Cava, de burgemeester van Miami-Dade, fluctueert het aantal vermisten voortdurend. Bij het opsporen van vermisten ontdekken hulpverleners soms bewoners die eerder niet bekend waren en van wie ze niet weten waar die nu zijn en of ze in het gebouw waren.

Orkaan Elsa is onderweg naar Zuid-Florida en komt waarschijnlijk dinsdag als tropische storm aan land. Reddingswerkers proberen voor die tijd zo ver mogelijk te komen. De kans dat ze overlevenden vinden is klein. Behalve vlak na het instorten van het gebouw vorige week is niemand levend onder het puin gevonden.

Meer uit Buitenland

Landen droppen tientallen pallets met hulpgoederen boven Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.

51 minuten geleden
Corruptiebestrijder Kyiv ontdekt gesjoemel met militaire aankopen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.

2 uur geleden
Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

5 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

6 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

7 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

8 uur geleden
Nieuwe astronautenploeg aangekomen in ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/AFP) - Na een reis van vijftien uur in een SpaceX-capsule is een team van vier astronauten aangekomen in het internationale ruimtestation ISS.

10 uur geleden