Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental door orkaan Milton opgelopen

Dodental door orkaan Milton opgelopen

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - In Florida is het dodental als gevolg van orkaan Milton opgelopen naar zestien. Milton kwam woensdag in de Amerikaanse staat aan land, slechts twee weken nadat het gebied was getroffen door orkaan Helene.

Door Milton ontstonden onder meer overstromingen en schade aan woningen. Bijna 2,6 miljoen huishoudens en bedrijven zitten nog steeds zonder stroom, aldus PowerOutage, een website die stroomstoringen bijhoudt. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. Volgens analisten zou de orkaan verzekeraars alleen al tot 100 miljard dollar (circa 91,4 miljard euro) kunnen kosten.

De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, zei donderdag dat de schade aanzienlijk is hoewel het slechtste scenario geen werkelijkheid was geworden. Milton kwam als orkaan met windsnelheden van 190 kilometer per uur aan land en verzwakte boven land. De metershoge stormvloed waarvoor werd gewaarschuwd, bleef uit.

Reddingsacties

Reddingswerkers hebben op verschillende locaties mensen gered. De kustwacht haalde op ongeveer 50 kilometer van de kust van Longboat Key, iets ten zuiden van de stad Tampa, een man uit het water. Hij hield zich vast aan een koelbox en droeg een reddingsvest. In de plaats Clearwater werden meer dan vijfhonderd mensen uit een overstroomd appartementencomplex gehaald.

Miljoenen mensen kregen de oproep te evacueren voordat de orkaan aan land kwam. Volgens Amerikaanse media kan nog niet iedereen huiswaarts keren als gevolg van de overstromingen. De opruimwerkzaamheden zijn inmiddels begonnen en kunnen mogelijk maanden duren. President Joe Biden heeft beloofd snel actie te ondernemen en heeft bij het Congres aangedrongen ervoor te zorgen dat de betrokken instanties toegang krijgen tot de benodigde middelen.

Meer uit Buitenland

Dodental vliegtuigcrash Bangladesh loopt op

DHAKA (ANP/DPA/AFP) - Het dodental door de vliegtuigcrash op een school in Bangladesh is opgelopen tot 27. Het aantal gewonden dat in het ziekenhuis wordt behandeld is 88, aldus de lokale autoriteiten.

20 minuten geleden
Hof dreigt met celstraf voor Bolsonaro om 'gebruik' sociale media

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof dreigt met een gevangenisstraf voor oud-president Jair Bolsonaro omdat hij voorwaarden van de rechtbank zou hebben geschonden. Het hof droeg Bolsonaro vrijdag op een enkelband te dragen en geen sociale media meer te gebruiken. Hoewel hij zelf niets online heeft geplaatst, stelt het hof dat de 70-jarige "een toespraak gaf met als doel om online geplaatst te worden". Ook dat mag niet, oordeelde een rechter.

25 minuten geleden
Documenten over moord op Martin Luther King vrijgegeven

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft maandag documenten over de moord op burgerrechtenleider Martin Luther King Jr. (1929-1968) vrijgegeven. Het gaat om ruim 240.000 pagina's die zijn verschenen op de website van het Nationaal Archief. Het is volgens The New York Times onduidelijk hoeveel van de informatie al bekend was bij historici.

4 uur geleden
Amnesty: onderzoek aanval op gevangenis Iran als oorlogsmisdaad

TEHERAN (ANP) - De Israëlische luchtaanvallen op de Evin-gevangenis in Teheran van vorige maand moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaad, vindt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie concludeert op basis van eigen onderzoek dat Israël met de aanvallen het oorlogsrecht heeft geschonden.

4 uur geleden
Celstraf voor oud-agent om schenden rechten gedode Breonna Taylor

LOUISVILLE (ANP) - Een voormalige politieagent is maandag in de Amerikaanse staat Kentucky veroordeeld tot 2 jaar en 9 maanden celstraf voor het schenden van de burgerrechten van Breonna Taylor. De agent, Brett Hankison, was betrokken bij de huiszoeking die Taylor, een zwarte vrouw, in maart 2020 fataal werd. Hij was eind vorig jaar al schuldig bevonden in de zaak.

4 uur geleden
Mariniers verlaten Los Angeles na onrust over immigratiebeleid

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering roept de zevenhonderd mariniers in Los Angeles terug. Die werden daar vorige maand naartoe gestuurd wegens protesten tegen invallen van immigratiedienst ICE. Het ministerie van Defensie besloot vorige week de inzet van de helft van de 4000 leden van de Nationale Garde in de stad al te beëindigen.

7 uur geleden
The Cosby Show-acteur Malcolm-Jamal Warner (54) overleden

COCLES (ANP) - De Amerikaanse acteur Malcolm-Jamal Warner, vooral bekend van The Cosby Show, is op 54-jarige leeftijd overleden. Hij is verdronken voor de kust van Costa Rica, bevestigt de politie van het land aan ABC News.

9 uur geleden