
Doden in gedrang luchthaven Kabul, VS-militairen doden mannen
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Zeker vijf mensen zijn volgens ooggetuigen om het leven gekomen in het gedrang op het vliegveld van Kabul. Het Amerikaanse ministerie van Defensie zegt dat Amerikaanse militairen twee mannen hebben doodgeschoten die met wapens rondzwaaiden op het vliegveld.
De Amerikaanse nieuwszender CBS News meldt dat een lokaal ziekenhuis momenteel achttien mensen met schotwonden behandelt, maar ze kunnen niet zeggen wie hen beschoot. Het is onbekend of de twee doodgeschoten mensen deel waren van de eerder genoemde vijf slachtoffers.
Een ooggetuige zei dat hij heeft gezien dat de stoffelijke resten van vijf mensen op een auto zijn geladen. The Wall Street Journal schreef dat er drie mensen waren doodgeschoten, maar dat niet duidelijk was door die.
Amerikaanse militairen schoten ook in de lucht om orde te scheppen en de menigte op afstand te houden op het vliegveld. De machtsovername door de soennitische extremisten heeft in Kabul tot paniek geleid. Talrijke mensen hebben de luchthaven bestormd en proberen in een vliegtuig te geraken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.
18 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een nieuwe dialoog over kernwapens nu Rusland weer dreigt met dergelijke wapens en de Verenigde Staten daarop reageren. Brussel benadrukt dat de laatste controlemogelijkheid voor de beheersing van kernwapens, het zogenoemde New START-verdrag, komende februari afloopt.
1 uur geledenRIBAUTE/NARBONNE (ANP) - De grote bosbrand in het Zuid-Franse departement Aude breidt zich verder uit, mede door het droge hete weer en harde wind. Volgens de weersvoorspellingen blijven de ongunstige omstandigheden nog enige tijd aanhouden, met warmere temperaturen in aantocht. Maar in de gemeente waar de brand dinsdagmiddag is begonnen, Ribaute, meldt de burgemeester dat de brandbestrijders de brand meester zijn.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in gesprek gegaan met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. President Donald Trump is geïrriteerd over het voortslepen van de strijd in Oekraïne. Hij beloofde voor zijn verkiezing tot staatshoofd al snel een einde aan de oorlog te maken.
3 uur geleden