Doden door raketaanval op door Israël bezet deel Golanhoogten
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn gedood door een raketaanval op het door Israël bezette en geannexeerde deel van de Golanhoogten. Israëlische media spreken ook over tientallen gewonden in Majdal Shams, waar een voetbalveldje zou zijn getroffen. Onder de slachtoffers waren veel jongeren tussen de tien en twintig jaar oud.
De Hezbollah-beweging in het aangrenzende Libanon haastte zich te verklaren niet achter de aanval te zitten. Het door Iran gesteunde Hezbollah beschiet regelmatig het noorden van Israël. Volgens het Israëlische leger zijn de "terroristen" van de radicaalislamitische beweging wel degelijk de schuldigen.
Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei op het nieuwsplatform X dat het moment nadert waarop tot een complete oorlog tegen Hezbollah wordt besloten. Defensieminister Yoav Gallant belegde een spoedberaad met stafchef Herzl Halevi en hoge veiligheidsfunctionarissen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
6 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.
5 uur geleden