Doden door raketaanval op door Israël bezet deel Golanhoogten
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn gedood door een raketaanval op het door Israël bezette en geannexeerde deel van de Golanhoogten. Israëlische media spreken ook over tientallen gewonden in Majdal Shams, waar een voetbalveldje zou zijn getroffen. Onder de slachtoffers waren veel jongeren tussen de tien en twintig jaar oud.
De Hezbollah-beweging in het aangrenzende Libanon haastte zich te verklaren niet achter de aanval te zitten. Het door Iran gesteunde Hezbollah beschiet regelmatig het noorden van Israël. Volgens het Israëlische leger zijn de "terroristen" van de radicaalislamitische beweging wel degelijk de schuldigen.
Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei op het nieuwsplatform X dat het moment nadert waarop tot een complete oorlog tegen Hezbollah wordt besloten. Defensieminister Yoav Gallant belegde een spoedberaad met stafchef Herzl Halevi en hoge veiligheidsfunctionarissen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
9 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
58 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
7 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
7 uur geleden