Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeven mensen gedood, meldt de regering van president Bashar al Assad. Het zou gaan om burgerdoden, maar het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zegt dat een gebouw is getroffen dat vaak wordt gebruikt door leden van de Iraanse Revolutionaire Garde om te overleggen met mensen van de Libanese militante organisatie Hezbollah.
Volgens de regering heeft de Israëlische luchtaanval een wijk in Damascus geraakt waar veel ambassades en veiligheidsdiensten staan. Volgens SOHR is ook een auto voor het gebouw geraakt. De mensenrechtenorganisatie spreekt van negen doden, onder wie vijf burgers. Twee van de doden zouden buitenlanders zijn.
De Syrische staatsmedia spreken van "grote schade". Een correspondent van persbureau AFP zegt dat een groot deel van het gebouw verwoest is.
Israël voert vaker aanvallen uit op Syrische doelen en doodde daarbij ook eerder een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde. Dat gebeurde in dezelfde wijk als de aanval van dinsdag, in een gebouw van de Iraanse ambassade.
Meer uit Buitenland
SANTO DOMINGO (ANP/AFP) - De Dominicaanse Republiek heeft negen medewerkers van de Cubaanse ambassade opgedragen om het land te verlaten. Het tekent de verdere diplomatieke isolatie van Cuba in het Caribisch gebied, waar de Verenigde Staten druk uitoefenen op landen om de banden met de communistische eilandstaat te verbreken.
2 uur geledenLEWES (ANP) - In het zuiden van Engeland is een passagierstrein ontspoord. Twee mensen raakten zwaargewond, meldt Sky News op basis van de hulpdiensten. Negen anderen raakten minder ernstig gewond.
4 uur geledenSIVIRI (ANP/AFP) - Een zich snel verspreidende natuurbrand in het noorden van Griekenland zorgde voor zo'n grote dreiging bij een resort dat tientallen toeristen per boot geëvacueerd moesten worden. Sommigen van hen betraden de rubberbootjes van de hulpdiensten nog in hun badkleding.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse geheime dienst heeft een Rus opgepakt die van plan zou zijn geweest om een Oekraïens-Amerikaanse man te vermoorden. Volgens de regering werkte de verdachte in opdracht van Rusland en was het beoogde slachtoffer een doorn in het oog van het Kremlin en de Russische president Vladimir Poetin.
7 uur geledenGANIM (ANP/AFP) - De illegale Israëlische nederzetting Ganim op de Westelijke Jordaanoever is ruim twintig jaar nadat die werd ontruimd weer officieel geopend. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz was erbij en zei dat de Israëliërs er nu "voor altijd" blijven.
9 uur geledenORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
11 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
11 uur geleden