Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeven mensen gedood, meldt de regering van president Bashar al Assad. Het zou gaan om burgerdoden, maar het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zegt dat een gebouw is getroffen dat vaak wordt gebruikt door leden van de Iraanse Revolutionaire Garde om te overleggen met mensen van de Libanese militante organisatie Hezbollah.
Volgens de regering heeft de Israëlische luchtaanval een wijk in Damascus geraakt waar veel ambassades en veiligheidsdiensten staan. Volgens SOHR is ook een auto voor het gebouw geraakt. De mensenrechtenorganisatie spreekt van negen doden, onder wie vijf burgers. Twee van de doden zouden buitenlanders zijn.
De Syrische staatsmedia spreken van "grote schade". Een correspondent van persbureau AFP zegt dat een groot deel van het gebouw verwoest is.
Israël voert vaker aanvallen uit op Syrische doelen en doodde daarbij ook eerder een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde. Dat gebeurde in dezelfde wijk als de aanval van dinsdag, in een gebouw van de Iraanse ambassade.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
7 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
9 uur geleden