Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus

Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeven mensen gedood, meldt de regering van president Bashar al Assad. Het zou gaan om burgerdoden, maar het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zegt dat een gebouw is getroffen dat vaak wordt gebruikt door leden van de Iraanse Revolutionaire Garde om te overleggen met mensen van de Libanese militante organisatie Hezbollah.

Volgens de regering heeft de Israëlische luchtaanval een wijk in Damascus geraakt waar veel ambassades en veiligheidsdiensten staan. Volgens SOHR is ook een auto voor het gebouw geraakt. De mensenrechtenorganisatie spreekt van negen doden, onder wie vijf burgers. Twee van de doden zouden buitenlanders zijn.

De Syrische staatsmedia spreken van "grote schade". Een correspondent van persbureau AFP zegt dat een groot deel van het gebouw verwoest is.

Israël voert vaker aanvallen uit op Syrische doelen en doodde daarbij ook eerder een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde. Dat gebeurde in dezelfde wijk als de aanval van dinsdag, in een gebouw van de Iraanse ambassade.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

6 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

8 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

8 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

9 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

11 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

12 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

12 uur geleden