Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus

Doden bij Israëlische aanval op Syrische hoofdstad Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeven mensen gedood, meldt de regering van president Bashar al Assad. Het zou gaan om burgerdoden, maar het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zegt dat een gebouw is getroffen dat vaak wordt gebruikt door leden van de Iraanse Revolutionaire Garde om te overleggen met mensen van de Libanese militante organisatie Hezbollah.

Volgens de regering heeft de Israëlische luchtaanval een wijk in Damascus geraakt waar veel ambassades en veiligheidsdiensten staan. Volgens SOHR is ook een auto voor het gebouw geraakt. De mensenrechtenorganisatie spreekt van negen doden, onder wie vijf burgers. Twee van de doden zouden buitenlanders zijn.

De Syrische staatsmedia spreken van "grote schade". Een correspondent van persbureau AFP zegt dat een groot deel van het gebouw verwoest is.

Israël voert vaker aanvallen uit op Syrische doelen en doodde daarbij ook eerder een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde. Dat gebeurde in dezelfde wijk als de aanval van dinsdag, in een gebouw van de Iraanse ambassade.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

1 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

2 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

2 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

10 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

11 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

12 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

12 uur geleden