Dode na zware aardbeving in Japan
TOKIO (ANP/RTR) - Een zware aardbeving in Japan heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Het gaat volgens Japanse media om een oudere man in het kustgebied Ishikawa. Hij is doodverklaard nadat een gebouw was ingestort, meldt de plaatselijke politie.
De aardbeving had volgens voorlopige schattingen een kracht van 7,6 en heeft een ravage aangericht. Woningen zijn ingestort en tienduizenden huishoudens kwamen zonder elektriciteit te zitten. De autoriteiten waarschuwden voor een mogelijke tsunami en adviseerden inwoners om risicogebieden aan de kust te verlaten. Daar zijn inmiddels golven vastgesteld met een hoogte van ongeveer een meter.
De autoriteiten proberen nog een beeld te krijgen van de totale schade. In de plaats Wajima in Ishikawa zouden ongeveer dertig woningen zijn ingestort en brak brand uit. Het leger wordt ingezet om te assisteren bij reddingsoperaties, zegt de regering. Het zou lastig zijn om sommige gebieden te bereiken omdat wegen zijn geblokkeerd. Er wordt bovendien rekening gehouden met naschokken in de komende dagen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
3 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
4 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
9 uur geleden