Deurpaneel van vliegtuig Alaska Airlines gevonden in achtertuin
PORTLAND (ANP/AFP/RTR) - Het deurpaneel dat vrijdag boven de Amerikaanse staat Oregon loskwam van een vliegtuig van Alaska Airlines, is gevonden in een achtertuin. Het onderzoek van het onderdeel moet helpen bij het bepalen van de oorzaak van het ongeval.
Een leraar vond het paneel in zijn tuin net buiten Portland, de grootste stad van de westelijke staat Oregon. De Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines verloor het onderdeel vlak na vertrek uit die stad en keerde vervolgens terug voor een noodlanding. De twee dichtstbijzijnde stoelen naast de deur waren leeg. Er waren 171 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Niemand raakte gewond.
Het deurpaneel kan een belangrijke rol spelen in het onderzoek naar het incident. De voicerecorder bevat geen data meer van het ongeval, omdat de data al was overschreven voordat onderzoekers de recorder konden veiligstellen.
De Amerikaanse luchtvaartautoriteit (FAA) houdt 171 Boeing 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond die hetzelfde deurpaneel hebben als dat van Alaska Airlines. De toestellen zullen inspecties ondergaan. Het besluit heeft geen gevolgen voor Europa, omdat er geen vliegtuigen met dezelfde specificaties vliegen. Ook in Indonesië is dat het geval, maar daar houdt de overheid toch drie toestellen aan de grond.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeesterskandidaat Andrew Cuomo in New York heeft de steun genuanceerd die hij kreeg van de Amerikaanse president Donald Trump. Die maakte herhaaldelijk duidelijk liever oud-gouverneur Cuomo als burgemeester van de miljoenenstad te zien dan diens rivaal en partijgenoot, de Democraat Zohran Mamdani. Trump keerde zich ook tegen de kansloos geachte kandidaat Curtis Sliwa van zijn eigen Republikeinse Partij.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 35e dag ingegaan, een evenaring van de langste sluiting tot nu toe. Die vond plaats eind 2018 en begin 2019 tijdens de vorige ambtstermijn van president Donald Trump.
3 uur geledenROME (ANP) - Een bouwvakker die in Rome onder het puin van een ingestorte middeleeuwse toren terechtkwam, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden, melden Italiaanse media, waaronder persbureau ANSA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.
10 uur geledenOJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.
11 uur geleden