Deskundigen zeggen in rechtbank dat Breivik niet suïcidaal is
OSLO (ANP/AFP) - Anders Breivik, de rechts-extremist die 77 mensen doodde in 2011, is niet depressief of suïcidaal. Gezondheidsexperts zeiden dat donderdag in de rechtbank. Breivik heeft de Noorse staat aangeklaagd om de strenge omstandigheden waarin hij wordt vastgehouden.
Een van de deskundigen, een psychiater, vertelde de rechtbank dat Breivik geen verschijnselen vertoont van depressie. De psychiater hield sinds begin 2022 21 sessies met Breivik. Zij schat de kans dat Breivik zelfmoord pleegt "laag" in. Een psycholoog beaamde dat. Ook zij is van mening dat Breivik niet depressief of suïcidaal is.
Breivik brengt veel tijd van zijn gevangenisstraf in een isolatiecel door. Dit zou onmenselijk zijn en hem tot zelfmoord drijven. "Ik zou liever vandaag sterven dan nog een week in deze toestanden te moeten leven", zei Breivik tegen de rechtbank.
Breivik werd in 2012 tot een gevangenisstraf van 21 jaar veroordeeld. Zijn straf kan nog worden verlengd, als hij na zijn straf nog steeds een gevaar zou vormen voor de samenleving.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
36 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
1 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
2 uur geleden