Deskundigen zeggen in rechtbank dat Breivik niet suïcidaal is
OSLO (ANP/AFP) - Anders Breivik, de rechts-extremist die 77 mensen doodde in 2011, is niet depressief of suïcidaal. Gezondheidsexperts zeiden dat donderdag in de rechtbank. Breivik heeft de Noorse staat aangeklaagd om de strenge omstandigheden waarin hij wordt vastgehouden.
Een van de deskundigen, een psychiater, vertelde de rechtbank dat Breivik geen verschijnselen vertoont van depressie. De psychiater hield sinds begin 2022 21 sessies met Breivik. Zij schat de kans dat Breivik zelfmoord pleegt "laag" in. Een psycholoog beaamde dat. Ook zij is van mening dat Breivik niet depressief of suïcidaal is.
Breivik brengt veel tijd van zijn gevangenisstraf in een isolatiecel door. Dit zou onmenselijk zijn en hem tot zelfmoord drijven. "Ik zou liever vandaag sterven dan nog een week in deze toestanden te moeten leven", zei Breivik tegen de rechtbank.
Breivik werd in 2012 tot een gevangenisstraf van 21 jaar veroordeeld. Zijn straf kan nog worden verlengd, als hij na zijn straf nog steeds een gevaar zou vormen voor de samenleving.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
12 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
35 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
1 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
9 uur geleden