Deskundigen zeggen in rechtbank dat Breivik niet suïcidaal is
OSLO (ANP/AFP) - Anders Breivik, de rechts-extremist die 77 mensen doodde in 2011, is niet depressief of suïcidaal. Gezondheidsexperts zeiden dat donderdag in de rechtbank. Breivik heeft de Noorse staat aangeklaagd om de strenge omstandigheden waarin hij wordt vastgehouden.
Een van de deskundigen, een psychiater, vertelde de rechtbank dat Breivik geen verschijnselen vertoont van depressie. De psychiater hield sinds begin 2022 21 sessies met Breivik. Zij schat de kans dat Breivik zelfmoord pleegt "laag" in. Een psycholoog beaamde dat. Ook zij is van mening dat Breivik niet depressief of suïcidaal is.
Breivik brengt veel tijd van zijn gevangenisstraf in een isolatiecel door. Dit zou onmenselijk zijn en hem tot zelfmoord drijven. "Ik zou liever vandaag sterven dan nog een week in deze toestanden te moeten leven", zei Breivik tegen de rechtbank.
Breivik werd in 2012 tot een gevangenisstraf van 21 jaar veroordeeld. Zijn straf kan nog worden verlengd, als hij na zijn straf nog steeds een gevaar zou vormen voor de samenleving.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
59 minuten geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden