Deskundigen zeggen in rechtbank dat Breivik niet suïcidaal is
OSLO (ANP/AFP) - Anders Breivik, de rechts-extremist die 77 mensen doodde in 2011, is niet depressief of suïcidaal. Gezondheidsexperts zeiden dat donderdag in de rechtbank. Breivik heeft de Noorse staat aangeklaagd om de strenge omstandigheden waarin hij wordt vastgehouden.
Een van de deskundigen, een psychiater, vertelde de rechtbank dat Breivik geen verschijnselen vertoont van depressie. De psychiater hield sinds begin 2022 21 sessies met Breivik. Zij schat de kans dat Breivik zelfmoord pleegt "laag" in. Een psycholoog beaamde dat. Ook zij is van mening dat Breivik niet depressief of suïcidaal is.
Breivik brengt veel tijd van zijn gevangenisstraf in een isolatiecel door. Dit zou onmenselijk zijn en hem tot zelfmoord drijven. "Ik zou liever vandaag sterven dan nog een week in deze toestanden te moeten leven", zei Breivik tegen de rechtbank.
Breivik werd in 2012 tot een gevangenisstraf van 21 jaar veroordeeld. Zijn straf kan nog worden verlengd, als hij na zijn straf nog steeds een gevaar zou vormen voor de samenleving.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
35 minuten geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
2 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
9 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
13 uur geleden