Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft vrijdag een streep gezet door de deal die gesloten was met de man die ervan beschuldigd wordt de aanslagen van 11 september 2001 te hebben beraamd.

De deal hield in dat Khalid Sheikh Mohammed in ruil voor een schuldbekentenis niet de doodstraf, maar een levenslange gevangenisstraf wacht. Twee van Mohammeds medeplichtigen stemden er eveneens mee in om schuld te bekennen onder dezelfde voorwaarden.

De deal was goedgekeurd door Susan Escallier, een hoge functionaris van het Pentagon die toezicht houdt op de oorlogsrechtbank van Guantánamo. Vrijdag ontsloeg Austin haar van haar bevoegdheid om overeenkomsten te sluiten in de zaak en nam hij zelf de verantwoordelijkheid op zich.

Kritiek

In een memo schreef Austin dat de drie overeenkomsten per direct zijn ingetrokken. Veel Republikeinen, onder wie de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, hadden scherpe kritiek op de deal.

De drie verdachten zitten sinds 2003 vast in het Amerikaanse gevangenenkamp Guantánamo Bay om hun vermeende betrokkenheid bij de aanslagen op het World Trade Center in New York en het Pentagon, nabij Washington.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

4 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

6 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

7 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

7 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

7 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

7 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

7 uur geleden