Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft vrijdag een streep gezet door de deal die gesloten was met de man die ervan beschuldigd wordt de aanslagen van 11 september 2001 te hebben beraamd.

De deal hield in dat Khalid Sheikh Mohammed in ruil voor een schuldbekentenis niet de doodstraf, maar een levenslange gevangenisstraf wacht. Twee van Mohammeds medeplichtigen stemden er eveneens mee in om schuld te bekennen onder dezelfde voorwaarden.

De deal was goedgekeurd door Susan Escallier, een hoge functionaris van het Pentagon die toezicht houdt op de oorlogsrechtbank van Guantánamo. Vrijdag ontsloeg Austin haar van haar bevoegdheid om overeenkomsten te sluiten in de zaak en nam hij zelf de verantwoordelijkheid op zich.

Kritiek

In een memo schreef Austin dat de drie overeenkomsten per direct zijn ingetrokken. Veel Republikeinen, onder wie de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, hadden scherpe kritiek op de deal.

De drie verdachten zitten sinds 2003 vast in het Amerikaanse gevangenenkamp Guantánamo Bay om hun vermeende betrokkenheid bij de aanslagen op het World Trade Center in New York en het Pentagon, nabij Washington.

Meer uit Buitenland

Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

19 minuten geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

34 minuten geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

49 minuten geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

52 minuten geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

1 uur geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

2 uur geleden