Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

Defensieminister VS zet streep door deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft vrijdag een streep gezet door de deal die gesloten was met de man die ervan beschuldigd wordt de aanslagen van 11 september 2001 te hebben beraamd.

De deal hield in dat Khalid Sheikh Mohammed in ruil voor een schuldbekentenis niet de doodstraf, maar een levenslange gevangenisstraf wacht. Twee van Mohammeds medeplichtigen stemden er eveneens mee in om schuld te bekennen onder dezelfde voorwaarden.

De deal was goedgekeurd door Susan Escallier, een hoge functionaris van het Pentagon die toezicht houdt op de oorlogsrechtbank van Guantánamo. Vrijdag ontsloeg Austin haar van haar bevoegdheid om overeenkomsten te sluiten in de zaak en nam hij zelf de verantwoordelijkheid op zich.

Kritiek

In een memo schreef Austin dat de drie overeenkomsten per direct zijn ingetrokken. Veel Republikeinen, onder wie de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, hadden scherpe kritiek op de deal.

De drie verdachten zitten sinds 2003 vast in het Amerikaanse gevangenenkamp Guantánamo Bay om hun vermeende betrokkenheid bij de aanslagen op het World Trade Center in New York en het Pentagon, nabij Washington.

Meer uit Buitenland

Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.

3 minuten geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

55 minuten geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

1 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

3 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

5 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

6 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.

8 uur geleden