Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie stuurt vliegtuig voor tolken en personeel in Afghanistan

Defensie stuurt vliegtuig voor tolken en personeel in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie stuurt een militair vliegtuig om ambassademedewerkers, lokaal personeel en tolken op te halen uit Afghanistan. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie na berichtgeving van RTL Nieuws. De Afghaanse hoofdstad Kabul staat op het punt te worden overgenomen door de radicaalislamitische Taliban.

De woordvoerder kon vanwege veiligheidsredenen geen andere details delen, zoals wanneer het vliegtuig vertrekt of waar het landt. Ook is niet bekend of al het ambassadepersoneel mee terugvliegt, of dat er nog enkele mensen achterblijven om de werkzaamheden voort te zetten.

Defensie stuurt het vliegtuig, omdat het steeds moeilijker wordt commerciële vluchten vanuit Afghanistan te krijgen. RTL Nieuws meldt dat het ministerie contact heeft met alle tolken die in aanmerking komen voor opvang in Nederland.

Meerdere vluchten

Het ministerie houdt er rekening mee dat meerdere vluchten nodig zijn. Maar of die er daadwerkelijk komen is afhankelijk van "wat mogelijk en wat nodig is", aldus een woordvoerder.

Verschillende landen, waaronder Zweden en Duitsland, trekken al hun ambassadepersoneel terug uit Kabul. Inmiddels is ook het Nederlandse ambassadepersoneel overgebracht naar een andere locatie, bij het vliegveld van Kabul. Lange tijd was hier onduidelijkheid over, omdat het ministerie van Buitenlandse Zaken omwille van de veiligheid niet kon zeggen wat er gebeurde met de Nederlandse ambassade in de Afghaanse hoofdstad.

Alles op alles

Defensie meldde eerder zondag dat nog steeds "alles op alles" wordt gezet om de tolken naar Nederland te halen. Van de 273 tolken die voor Nederland hebben gewerkt, zijn inmiddels zo'n 110 met hun gezinnen naar Nederland gegaan.

Een woordvoerder van de Taliban zei op Twitter dat de Talibanstrijders geen wraak zullen nemen op Afghanen die buitenlandse mogendheden hielpen tijdens de militaire missies van de afgelopen twintig jaar. Maar verschillende media meldden dat de Taliban mannen en jongens in veroverde dorpen vermoordden. De slachtoffers zouden hebben samengewerkt met de overheid of de politie.

Meer uit Buitenland

Politie Berlijn deelt foto van verdachte aanrijding Pride

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.

51 minuten geleden
Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

4 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

6 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

6 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

8 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

9 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

9 uur geleden