Deense politie arresteert drietal na explosies ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Deense politie heeft drie verdachten opgepakt na twee explosies in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen. Door de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers.
De verdachten zijn Zweden tussen de 15 en 20 jaar oud. Twee van hen werden woensdag aangehouden op het centraal station in Kopenhagen. Zij zaten in een trein richting Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. De andere persoon werd eerder elders in de Deense hoofdstad gearresteerd.
De ontploffingen werden vermoedelijk veroorzaakt door twee handgranaten, aldus de politie. Het is nog niet bekend of de explosies gericht waren tegen de ambassade. Er is alleen schade ontstaan aan een gebouw op ongeveer 100 meter van de diplomatieke vertegenwoordiging.
Zweedse nationaliteit
Opvallend is dat de verdachten de Zweedse nationaliteit hebben. Dinsdag vond een schietincident plaats bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm, waarbij het gebouw mogelijk werd geraakt door kogels. De Deense politie zei eerder "dat het te vroeg is om te zeggen of er een verband bestaat" tussen de twee incidenten. Daar wordt onderzoek naar gedaan.
De Israëlische ambassade in Kopenhagen liet na de explosies weten "geschokt" te zijn en het volste vertrouwen te hebben in de Deense politie. "De ambassade was gesloten, het ambassadepersoneel is ongedeerd gebleven en er is geen schade aan het ambassadegebouw", verklaarde de ambassade verder.
De Deense inlichtingendienst PET zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden en de politie bij het onderzoek te ondersteunen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
4 uur geleden