Deense politie arresteert drietal na explosies ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Deense politie heeft drie verdachten opgepakt na twee explosies in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen. Door de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers.
De verdachten zijn Zweden tussen de 15 en 20 jaar oud. Twee van hen werden woensdag aangehouden op het centraal station in Kopenhagen. Zij zaten in een trein richting Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. De andere persoon werd eerder elders in de Deense hoofdstad gearresteerd.
De ontploffingen werden vermoedelijk veroorzaakt door twee handgranaten, aldus de politie. Het is nog niet bekend of de explosies gericht waren tegen de ambassade. Er is alleen schade ontstaan aan een gebouw op ongeveer 100 meter van de diplomatieke vertegenwoordiging.
Zweedse nationaliteit
Opvallend is dat de verdachten de Zweedse nationaliteit hebben. Dinsdag vond een schietincident plaats bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm, waarbij het gebouw mogelijk werd geraakt door kogels. De Deense politie zei eerder "dat het te vroeg is om te zeggen of er een verband bestaat" tussen de twee incidenten. Daar wordt onderzoek naar gedaan.
De Israëlische ambassade in Kopenhagen liet na de explosies weten "geschokt" te zijn en het volste vertrouwen te hebben in de Deense politie. "De ambassade was gesloten, het ambassadepersoneel is ongedeerd gebleven en er is geen schade aan het ambassadegebouw", verklaarde de ambassade verder.
De Deense inlichtingendienst PET zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden en de politie bij het onderzoek te ondersteunen.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
8 uur geleden