Deense politie arresteert drietal na explosies ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Deense politie heeft drie verdachten opgepakt na twee explosies in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen. Door de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers.
De verdachten zijn Zweden tussen de 15 en 20 jaar oud. Twee van hen werden woensdag aangehouden op het centraal station in Kopenhagen. Zij zaten in een trein richting Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. De andere persoon werd eerder elders in de Deense hoofdstad gearresteerd.
De ontploffingen werden vermoedelijk veroorzaakt door twee handgranaten, aldus de politie. Het is nog niet bekend of de explosies gericht waren tegen de ambassade. Er is alleen schade ontstaan aan een gebouw op ongeveer 100 meter van de diplomatieke vertegenwoordiging.
Zweedse nationaliteit
Opvallend is dat de verdachten de Zweedse nationaliteit hebben. Dinsdag vond een schietincident plaats bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm, waarbij het gebouw mogelijk werd geraakt door kogels. De Deense politie zei eerder "dat het te vroeg is om te zeggen of er een verband bestaat" tussen de twee incidenten. Daar wordt onderzoek naar gedaan.
De Israëlische ambassade in Kopenhagen liet na de explosies weten "geschokt" te zijn en het volste vertrouwen te hebben in de Deense politie. "De ambassade was gesloten, het ambassadepersoneel is ongedeerd gebleven en er is geen schade aan het ambassadegebouw", verklaarde de ambassade verder.
De Deense inlichtingendienst PET zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden en de politie bij het onderzoek te ondersteunen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
16 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
17 uur geleden