Deense politie arresteert drietal na explosies ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Deense politie heeft drie verdachten opgepakt na twee explosies in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen. Door de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers.
De verdachten zijn Zweden tussen de 15 en 20 jaar oud. Twee van hen werden woensdag aangehouden op het centraal station in Kopenhagen. Zij zaten in een trein richting Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. De andere persoon werd eerder elders in de Deense hoofdstad gearresteerd.
De ontploffingen werden vermoedelijk veroorzaakt door twee handgranaten, aldus de politie. Het is nog niet bekend of de explosies gericht waren tegen de ambassade. Er is alleen schade ontstaan aan een gebouw op ongeveer 100 meter van de diplomatieke vertegenwoordiging.
Zweedse nationaliteit
Opvallend is dat de verdachten de Zweedse nationaliteit hebben. Dinsdag vond een schietincident plaats bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm, waarbij het gebouw mogelijk werd geraakt door kogels. De Deense politie zei eerder "dat het te vroeg is om te zeggen of er een verband bestaat" tussen de twee incidenten. Daar wordt onderzoek naar gedaan.
De Israëlische ambassade in Kopenhagen liet na de explosies weten "geschokt" te zijn en het volste vertrouwen te hebben in de Deense politie. "De ambassade was gesloten, het ambassadepersoneel is ongedeerd gebleven en er is geen schade aan het ambassadegebouw", verklaarde de ambassade verder.
De Deense inlichtingendienst PET zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden en de politie bij het onderzoek te ondersteunen.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
11 uur geleden