Deense politie arresteert drietal na explosies ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Deense politie heeft drie verdachten opgepakt na twee explosies in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen. Door de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers.
De verdachten zijn Zweden tussen de 15 en 20 jaar oud. Twee van hen werden woensdag aangehouden op het centraal station in Kopenhagen. Zij zaten in een trein richting Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. De andere persoon werd eerder elders in de Deense hoofdstad gearresteerd.
De ontploffingen werden vermoedelijk veroorzaakt door twee handgranaten, aldus de politie. Het is nog niet bekend of de explosies gericht waren tegen de ambassade. Er is alleen schade ontstaan aan een gebouw op ongeveer 100 meter van de diplomatieke vertegenwoordiging.
Zweedse nationaliteit
Opvallend is dat de verdachten de Zweedse nationaliteit hebben. Dinsdag vond een schietincident plaats bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm, waarbij het gebouw mogelijk werd geraakt door kogels. De Deense politie zei eerder "dat het te vroeg is om te zeggen of er een verband bestaat" tussen de twee incidenten. Daar wordt onderzoek naar gedaan.
De Israëlische ambassade in Kopenhagen liet na de explosies weten "geschokt" te zijn en het volste vertrouwen te hebben in de Deense politie. "De ambassade was gesloten, het ambassadepersoneel is ongedeerd gebleven en er is geen schade aan het ambassadegebouw", verklaarde de ambassade verder.
De Deense inlichtingendienst PET zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden en de politie bij het onderzoek te ondersteunen.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
2 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
8 uur geleden