Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deens DSV koopt DB Schenker van Deutsche Bahn voor ruim 14 miljard

Deens DSV koopt DB Schenker van Deutsche Bahn voor ruim 14 miljard

BERLIJN (ANP) - De Deense logistieke dienstverlener DSV neemt DB Schenker over van Deutsche Bahn voor 14,3 miljard euro. Een deal rond de vrachtvervoerder hing al langer in de lucht. DSV hoorde bij de laatste overnamekandidaten voor het dochterbedrijf van Deutsche Bahn, nadat eerder onder meer de grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk had afgehaakt. DB Schenker is ook werkzaam in Nederland en behoort tot de grootste logistieke dienstverleners van Europa.

Door de overname van Schenker wordt het bedrijf naar eigen zeggen wereldwijd een leidende speler op het gebied van transport en logistiek. Gezamenlijk hebben DSV en Schenker een personeelsbestand van zo'n 147.000 mensen verspreid over meer dan negentig landen.

De deal moet onder andere goedkeuring krijgen van het Duitse ministerie voor Transport. DSV wil de verkoop halverwege volgend jaar afgerond hebben.

Schulden aflossen

Deutsche Bahn heeft de logistieke dochter vorig jaar in de verkoop gezet. De Duitse nationale spoormaatschappij wil met de opbrengst van de verkoop schulden aflossen. Daarnaast wil het bedrijf, dat volledig in handen is van de Duitse staat, zich meer richten op het passagiersvervoer in zijn thuisland. Om diezelfde reden verkocht Deutsche Bahn dochteronderneming Arriva, die onder andere in Nederland regionaal openbaar vervoer aanbiedt.

"De verkoop van DB Schenker aan DSV is de grootste transactie in de geschiedenis van Deutsche Bahn", zegt topman Richard Lutz van de spoormaatschappij. De overname biedt Schenker duidelijke groeimogelijkheden, voegt hij daaraan toe. "Het was voor ons belangrijk om een sterke partner voor Schenker te vinden en een thuis voor de lange termijn voor de werknemers van het bedrijf."

FNV

Volgens vakbond FNV werken er een kleine 2000 mensen in Nederland bij Schenker, onder andere bij vestigingen in Rotterdam en Tilburg. Vakbondsbestuurder Menno Janssen wil in gesprek met de partijen om ervan overtuigd te worden dat er geen banen verloren gaan, laat hij weten. Ook wil hij dat de banen die er zijn, kwalitatief goed zijn.

In Duitsland had de grote vakbond Verdi zijn weerstand uitgesproken tegen een verkoop en hebben werknemers van Schenker geprotesteerd, omdat er gevreesd wordt voor banenverlies. De overname door DSV hing volgens Janssen al langer boven de markt en volgt op meerdere overnames binnen de logistiek en transport.

Meer uit Financieel

OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

8 minuten geleden
Koers SpaceX gaat verder omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.

10 minuten geleden
VN wil dat AI-bedrijven milieu-impact openbaar maken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.

1 uur geleden
De Vegetarische Slager-topman krijgt leiding over moederbedrijf

UTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.

2 uur geleden
NAM terecht aangewezen als gasopslagbeheerder, oordeelt rechter

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.

2 uur geleden
Bedrijven nemen maatregelen voor bezorgers tegen de hitte

DEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.

2 uur geleden
Meeste schepen door Straat van Hormuz sinds begin oorlog

BRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden