Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debat tussen vicepresidentiële kandidaten VS begonnen

Debat tussen vicepresidentiële kandidaten VS begonnen

NEW YORK (ANP) - Het tv-debat tussen de Democraat Tim Walz en de Republikein J.D. Vance, kandidaten voor het Amerikaanse vicepresidentschap, is begonnen. Dit is mogelijk het laatste televisiedebat voor de verkiezingen op 5 november. Het is georganiseerd door CBS News.

De 60-jarige Walz, een ervaren en nuchtere politicus uit het politieke midden. De voormalige leraar en footballcoach zat in het Huis van Afgevaardigden en is nu de gouverneur van Minnesota. Hij werd populair onder Democraten doordat hij de Republikeinse aanhangers van Trump omschreef als "weird" (raar). Volgens CNN zou Walz wel nerveus zijn, omdat hij zichzelf ziet als een slechte debater.

De 40-jarige Vance zit in de Senaat namens Ohio. Hij is zeer conservatief en deelt veel van Trumps standpunten. De laatste weken kwam hij regelmatig in het nieuws door opvallende uitspraken. Zo noemde Vance Harris en andere Democraten "kinderloze kattenvrouwtjes" en beweerde hij dat Haïtiaanse migranten in zijn staat katten en honden eten.

Amerikaanse media verwachten een verhit debat.

Meer uit Buitenland

Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

1 uur geleden
Kyiv meldt aanvallen op Rusland met ballistische raketten uit VS

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz wil richtlijnen voor beveiliging kerstmarkten

HALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.

2 uur geleden
Saudische kroonprins na dood Khashoggi weer in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018 en dat leidde tot een gespannen vraaggesprek met de pers. Daarnaast kondigde Bin Salman aan geplande investeringen van 600 miljard in de VS te verhogen naar ongeveer 1000 miljard dollar.

2 uur geleden
Blokkade in Oekraïens parlement om corruptieaffaire

KYIV (ANP/RTR) - Een gevoelig corruptieschandaal heeft in het Oekraïense parlement tot een protestactie geleid. Een grote oppositiepartij blokkeerde daarmee een stemming over het vertrek van twee ministers. De oppositieleden eisen dat het volledige kabinet opstapt.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij aanslag Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een vermoedelijke aanslag op de Westelijke Jordaanoever. Drie personen raakten gewond, melden de Israëlische autoriteiten. Die spreken over terrorisme.

4 uur geleden
Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

4 uur geleden