Debat tussen vicepresidentiële kandidaten VS begonnen
NEW YORK (ANP) - Het tv-debat tussen de Democraat Tim Walz en de Republikein J.D. Vance, kandidaten voor het Amerikaanse vicepresidentschap, is begonnen. Dit is mogelijk het laatste televisiedebat voor de verkiezingen op 5 november. Het is georganiseerd door CBS News.
De 60-jarige Walz, een ervaren en nuchtere politicus uit het politieke midden. De voormalige leraar en footballcoach zat in het Huis van Afgevaardigden en is nu de gouverneur van Minnesota. Hij werd populair onder Democraten doordat hij de Republikeinse aanhangers van Trump omschreef als "weird" (raar). Volgens CNN zou Walz wel nerveus zijn, omdat hij zichzelf ziet als een slechte debater.
De 40-jarige Vance zit in de Senaat namens Ohio. Hij is zeer conservatief en deelt veel van Trumps standpunten. De laatste weken kwam hij regelmatig in het nieuws door opvallende uitspraken. Zo noemde Vance Harris en andere Democraten "kinderloze kattenvrouwtjes" en beweerde hij dat Haïtiaanse migranten in zijn staat katten en honden eten.
Amerikaanse media verwachten een verhit debat.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
3 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
4 uur geleden