
D66 ziet niets in Artikel 12-status voor Middelburg
MIDDELBURG - D66 in Middelburg ziet helemaal niets in een Artikel 12-status voor de gemeente.
Dat zegt fractievoorzitter Rob van Eijkelenburg in een open brief aan Piet Kraan, fractievoorzitter van de Lokale Partij Middelburg (LPM). Kraan vroeg een paar weken geleden tijdens een commissievergadering hoe andere fracties denken over het eventueel aanvragen van een Artikel 12-status.
Problemen
Middelburg verkeert in grote financiële problemen. Opnieuw moet de gemeente miljoenen bezuinigen, vooral door problemen in het sociaal domein. Het tekort loopt dit jaar op tot 4,8 miljoen euro. Met de kosten van de coronacrisis er bij worden de problemen zo groot dat een Artikel 12-status is te overwegen, vindt de LPM. “Het is onze overtuiging dat het beter is om hier als gemeente het initiatief te nemen en voor te bereiden”, zei Kraan.
Weglopen
Van Eijkelenburg is het hiermee niet eens. Hij wil niet ‘weglopen van onze verantwoordelijkheden’. Bovendien wil hij het met de andere raadsleden zelf voor het zeggen houden. “De gemeenteraad heeft bij een Artikel 12-status niets meer te zeggen”, schrijft hij in zijn brief aan Kraan.
Penibel
Van Eijkelenburg vindt het vreemd dat de LPM pleit voor de Artikel 12-status. Hij zegt dat de partij kiezers van alles heeft beloofd voor de verkiezingen, terwijl de fractieleden wisten hoe penibel de financiële situatie van Middelburg was. Hij wil met de partij om tafel om samen uit de problemen te komen. Wat Van Eijkelenburg betreft gaat de gemeente ‘minder, maar wel de juiste taken uitvoeren’.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt.
1 uur geledenVLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.
15 uur geledenVEERE - Zaterdag vertrekt Martijn de Ridder vanuit zijn woonplaats Veere op de fiets naar Tarifa in Zuid-Spanje voor het goede doel. Hij legt de afstand van 2.400 kilometer in twintig dagen af om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting MS Research.
17 uur geledenMIDDELBURG - Hulpverleners hebben vrijdagmorgen het leven gered van een persoon op een terras op het Damplein in Middelburg. Het slachtoffer was bijna gestikt in voedsel.
20 uur geledenDISHOEK - Op zondag 11 mei is de eerste viering van dit seizoen in de openlucht toeristenkerk aan de Westerscheldelaan in Dishoek, de Emmauskerk. Deze eerste viering zal worden opgeluisterd met een grote vertegenwoordiging van het koor Glorify, dat ook met een eigen muziekband komt. Het belooft mooi te worden!
1 dag geledenMIDDELBURG - Op de Breeweg in Middelburg zijn donderdagmiddag twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Een amulancemedewerker ontfermde zich over de betrokkenen.
1 dag geledenWESTKAPELLE - Ronald van de Sande (55) is onlangs geïnstalleerd als gemeenteraadslid voor partij Hart Voor Veere. Met zijn start als raadslid nam hij tegelijkertijd afscheid van zijn jarenlange carrière in de Westkapelse horeca. Wat zijn Ronalds plannen en hoe kijkt hij terug op al die jaren in de horeca?
1 dag geleden