Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CVC doet overnamebod op Japans technologiebedrijf Toshiba

CVC doet overnamebod op Japans technologiebedrijf Toshiba

TOKIO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Japanse technologie- en elektronicaconcern Toshiba heeft een overnamebod ontvangen van investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Mogelijk is er meer dan 20 miljard dollar gemoeid met dat bod. Toshiba gaf aan het voorstel te bekijken.

CVC zou de onderneming van de beurs willen halen. De handel in het aandeel Toshiba werd woensdag stilgelegd op de beurs in Tokio. Als de deal doorgaat zou het een van de grootste overnames door een investeringsmaatschappij in jaren kunnen gaan worden.

Toshiba heeft de laatste jaren te maken gehad met een reeks problemen waaronder boekhoudfraude en kostbare tegenslagen bij zijn tak voor kernenergie. Om de financiële problemen op te lossen, moest Toshiba zijn chipdivisie grotendeels verkopen. Toshiba is verder actief met bijvoorbeeld elektronica zoals printers en kopieermachines, apparatuur voor hernieuwbare energie, halfgeleiders en een reeks andere technologieën.

Goedkeuring door Japanse overheid

Het 145 jaar oude conglomeraat wordt geleid door topman Nobuaki Kurumatani. Hij gaf eerder leiding aan de Japanse activiteiten van CVC voordat hij de hoogste functie bij Toshiba ging vervullen. Als Toshiba van de beurs verdwijnt zou dat de besluitvorming bij de onderneming kunnen versnellen. Toshiba heeft de laatste tijd aanvaringen gehad met aandeelhouders die ontevreden zijn over de prestaties van het bedrijf.

Een overname van Toshiba door een buitenlandse partij zal moeten worden goedgekeurd door de Japanse overheid. Mogelijk kunnen hier obstakels ontstaan omdat Toshiba een belangrijke speler is op het gebied van kernenergie en defensie in Japan en dus gevoelige technologie in handen heeft. Dat kan leiden tot zorgen over de nationale veiligheid bij de Japanse autoriteiten over de deal.

De voormalige chiptak van Toshiba heet Kioxia. Onlangs waren er berichten dat Kioxia in de belangstelling staat voor een overname door Amerikaanse chipbedrijven. Ook zou Kioxia een beursgang kunnen gaan maken, waarbij het chipbedrijf wordt gewaardeerd op 36 miljard dollar. Toshiba verkocht een paar jaar geleden een meerderheidsbelang in de chipdivisie aan een consortium geleid door investeerder Bain Capital en bezit nog steeds een deel van Kioxia.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

1 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

1 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

3 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

3 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

4 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

5 uur geleden