Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CrowdfundingCijfers.nl: crowdfunding verdubbeld in eerste halfjaar

CrowdfundingCijfers.nl: crowdfunding verdubbeld in eerste halfjaar

DEN HAAG (ANP) - Het geld dat in Nederland is opgehaald met behulp van crowdfunding is in het eerste halfjaar van 2021 verdubbeld. Dat meldt de website CrowdfundingCijfers.nl, die sinds 2011 de ontwikkeling van crowdfunding in Nederland in kaart brengt. Vorig jaar werd door de coronacrisis juist minder geld opgehaald met crowdfunding in vergelijking met voorgaande jaren.

Ondernemingen en maatschappelijke en creatieve projecten haalden in de eerste helft van 2021 in totaal meer dan 320 miljoen euro op via crowdfunding, met als gemiddeld succesvol opgehaald bedrag 260.000 euro. "Meer dan ooit tevoren", zegt Gijsbert Koren van CrowdfundingCijfers.nl. Van het totale opgehaalde bedrag is 89 procent een lening. Een klein deel is bijvoorbeeld een donatie.

Bij crowdfunding legt een soms grote groep mensen een relatief klein bedrag in om een project of onderneming te financieren. In de eerste helft van 2021 werden bijna 9000 projecten en ondernemingen succesvol gefinancierd.

Maatschappelijk

Het aantal maatschappelijke projecten, zoals de bouw van een speeltuin, groeide. Het gemiddeld opgehaalde bedrag van zo'n project was 3000 euro. Voor creatieve projecten, zoals film, muziek en theater, bedroeg het totaal opgehaalde bedrag 8,2 miljoen euro en het gemiddelde bedrag per project was 14.000 euro.

Volgens CrowdfundingCijfers.nl is sinds 2011 inmiddels meer dan 2 miljard euro met crowdfunding gefinancierd.

Eerder deze maand meldde Crowdfundmarkt dat in het eerste halfjaar 249 miljoen euro is opgehaald met crowdfunding. Hier gaat het om geld dat is opgehaald op crowdfundingsplatformen die zijn geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Crowdfundmarkt is een organisatie die vraag en aanbod in verschillende bedrijfstakken bij elkaar brengt, maar zelf geen crowdfundingplatform is.

Meer uit Financieel

Handelsbesprekingen China-VS gestaakt, overleg gaat zondag verder

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.

6 uur geleden
Interim-bestuur van FNV weggestuurd

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.

6 uur geleden
Reuters: handelsoverleg VS-China in Genève hervat na lunchpauze

GENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.

11 uur geleden
Reuters: Chinese delegatie vertrekt van handelsoverleg met VS

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chinese delegatie is vertrokken van het handelsoverleg met de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Eerder op de dag waren die onderhandelingen juist formeel begonnen. Het is niet bekend wat de reden is dat de Chinezen zijn vertrokken, aldus Reuters.

13 uur geleden
Nieuwe Duitse economieminister wil meer gascentrales

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse minister van Economische Zaken wil dat er snel nieuwe gasgestookte energiecentrales gebouwd worden om zo de energiezekerheid van Duitsland te versterken. Volgens Katherina Reiche zijn die centrales nodig als er onvoldoende energie kan worden opgewekt door middel van wind en zon.

16 uur geleden
Inflatie China opnieuw gedaald door zwakke economie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.

17 uur geleden
Europese oliesector gaat wisselend om met 'Golf van Amerika'

DEN HAAG (ANP) - Europese olie- en gasbedrijven gaan verschillend om met het decreet van de Amerikaanse president Donald Trump om de Golf van Mexico voortaan de Golf van Amerika te noemen. De Britse concerns BP en Shell gaan mee in dat besluit, zo valt te lezen in persberichten en jaarverslagen. TotalEnergies in Frankrijk blijft de naam Golf van Mexico gebruiken.

20 uur geleden