Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus houdt beleggers Wall Street bezig

Coronavirus houdt beleggers Wall Street bezig

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten aan de nieuwe handelsweek begonnen. Beleggers op Wall Street houden de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus in de gaten. Dat biotechnoloog Gilead Sciences testen begint met een middel tegen het virus, deed de beurswaarde van de onderneming duidelijk goed. In China sloten de beurzen eerder op maandag stevig in het rood. Het was de eerste sessie na een verlengde vakantieperiode vanwege het Chinees Nieuwjaar.

De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,5 procent hoger op 28.410 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 3244 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent tot 9214 punten.

Gilead Sciences won bijna 6 procent. De biotechnoloog wil een experimenteel middel tegen ebola gaan inzetten bij testen ter bestrijding van het coronavirus. Het bedrijf heeft daarvoor goedkeuring van de Chinese gezondheidsautoriteiten gekregen. Als het middel effectief blijkt te zijn geeft China voorlopige goedkeuring aan het medicijn.

Boeing

Apple verloor 1,4 procent. De iPhone-maker gaat al zijn winkels en kantoren op het Chinese vasteland sluiten tot komende zondag vanwege zorgen rond het coronavirus.

Boeing won 0,2 procent. De geplaagde vliegtuigmaker heeft zich verzekerd van een lening van in totaal 12 miljard dollar bij meerdere banken. Het geld is nodig om de problemen met de 737 MAX-toestellen te bezweren, nu de productie van het gewraakte toestel is stilgelegd.

Meer uit Financieel

Trump gaat impact autoheffingen verminderen, meldt Reuters

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de impact van de importheffingen op auto's en auto-onderdelen verminderen. Hij gaat enkele heffingen op buitenlandse onderdelen in auto's die zijn geproduceerd in de Verenigde Staten verlichten en voorkomen dat heffingen op buitenlandse auto's bovenop andere heffingen komen, melden ambtenaren tegenover persbureau Reuters.

1 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor impact handelsoorlog op zomerseizoen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa waarschuwt dat de vooruitzichten voor het belangrijke zomerseizoen worden vertroebeld door de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. Het concern, dat naast de gelijknamige luchtvaartmaatschappij bestaat uit dochtermerken Eurowings, Austrian Airlines, Swiss en Brussels Airlines, wijst daarbij op het veranderde consumentengedrag door de economische onzekerheid.

1 uur geleden
Noodfonds Energie gesloten, 210.000 aanvragen in een week

ROTTERDAM (ANP) - Het Noodfonds Energie is gesloten. In een week tijd zijn er ruim 210.000 aanvragen binnengekomen voor financiƫle hulp bij het betalen van de energierekening. Het fonds verwacht dat het volledige beschikbare budget van 56,3 miljoen euro hiermee wordt benut.

1 uur geleden
Vertrouwen van Nederlandse producenten daalt verder in april

DEN HAAG (ANP) - Producenten in de Nederlandse industrie waren in april negatiever gestemd dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Fabrikanten waren volgens het CBS vooral minder positief over de verwachte productie in de komende drie maanden. Daarnaast waren ze negatiever over de voorraden gereed product en hun orderportefeuille.

1 uur geleden
Loonkloof tussen mannen en vrouwen neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het verschil in het gemiddelde uurloon tussen mannen en vrouwen is sinds 2010 steeds kleiner geworden, constateert het Centraal Bureau voor de Statistiek. Waar vrouwen in 2010 nog 19 procent per uur minder verdienden dan mannen, was dit verschil vorig jaar nog 10,5 procent. Volgens het statistiekbureau wordt de loonkloof in Nederland onder meer kleiner door het steeds hogere opleidingsniveau van vrouwen.

2 uur geleden
Minder stakingen, maar wel meer stakers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen in Nederland is vorig jaar weer wat gedaald, nadat dit in 2023 het hoogste niveau sinds 1972 had bereikt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vonden in 2024 in totaal 36 stakingen plaats, tegen 52 een jaar eerder. De stakingen duurden bovendien minder lang, al deden wel meer werknemers mee.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend in aanloop naar stortvloed resultaten

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag voorzichtig aan na de opmars van afgelopen week die volgde op optimisme over toenadering tussen de Verenigde Staten en China op handelsgebied. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een stroom kwartaalresultaten van belangrijke bedrijven zoals Apple, Amazon, Meta en Microsoft later deze week.

10 uur geleden