Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavaccinatie wordt verplicht voor Amerikaanse militairen

Coronavaccinatie wordt verplicht voor Amerikaanse militairen

WASHINGTON (ANP) - Een coronavaccinatie wordt verplicht voor de 1,3 miljoen Amerikaanse militairen. De vaccinatieplicht gaat uiterlijk half september in. President Joe Biden is positief over deze boodschap die zijn defensieminister Lloyd Austin maandag overbracht aan de strijdkrachten.

Biden en Austin zijn ervan overtuigd dat de maatregel nodig is om de troepen overal ter wereld zo veilig mogelijk te kunnen laten werken. De president wijst op de Delta-variant die zich sneller kan verspreiden onder mensen die niet zijn ingeënt en roept opnieuw iedereen op zich "onmiddellijk" te laten vaccineren.

"Ik ben trots dat onze militaire vrouwen en mannen zullen blijven helpen de strijd tegen deze pandemie te leiden door een voorbeeld te stellen door hun mede-Amerikanen veilig te houden", aldus Biden in een verklaring. Geschat wordt dat ongeveer de helft van de militairen al twee prikken heeft gehad.

In overheidsdienst

Het officiële besluit volgt pas als medicijnwaakhond FDA het vaccin van Pfizer en BioNTech - dat nu wordt gebruikt met een noodvergunning - volledige goedkeuring geeft. Als dat niet zoals verwacht voor half september is gebeurd, vraagt Austin de president om een handtekening voor een vaccinatieplicht zonder de volle rugdekking van de Food and Drug Administration. De komende weken worden alvast gebruikt om de operatie voor te bereiden, schrijft Austin aan alle medewerkers. Hij roept de militairen tegelijkertijd op niet te wachten en zelf al een injectie te halen.

Vorige maand zei Biden al dat alle burgers in overheidsdienst moeten aantonen dat ze volledig zijn ingeënt. Zo niet, dan moeten ze een mondkapje op en zich regelmatig laten testen. Hij gaf toen ook opdracht een vaccinatieplicht bij defensie uit te werken. Het ministerie van Veteranenzaken had toen al besloten van zijn zorgverleners en personeel een volledige vaccinatie te eisen.

Meer uit Buitenland

VN beklemtonen in rapport leed migranten in Libië

GENÈVE (ANP) - Migranten en vluchtelingen in Libië zijn het slachtoffer van "wrede en systematisch gepleegde" mishandelingen en andere schendingen van de mensenrechten. Daarbij worden moord, verkrachting, afpersing en marteling gepleegd, volgens een nieuw rapport van het mensenrechtenbureau van de VN en de VN-missie in het Noord-Afrikaanse land.

41 minuten geleden
Media: overleg VS en Iran hervat in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran hebben hun onderhandelingen hervat in Genève. Dat berichten Iraanse staatsmedia, die schrijven dat de twee partijen berichten uitwisselen via bemiddelaars uit Oman.

1 uur geleden
Burgerrechtenactivist Jesse Jackson (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".

1 uur geleden
VS-ambassadeur dinsdag op Belgisch ministerie om uitleg kritiek

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote aanval voor hervatting diplomatiek overleg

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.

3 uur geleden
Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

13 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

16 uur geleden