Coronavaccinatie wordt verplicht voor Amerikaanse militairen
WASHINGTON (ANP) - Een coronavaccinatie wordt verplicht voor de 1,3 miljoen Amerikaanse militairen. De vaccinatieplicht gaat uiterlijk half september in. President Joe Biden is positief over deze boodschap die zijn defensieminister Lloyd Austin maandag overbracht aan de strijdkrachten.
Biden en Austin zijn ervan overtuigd dat de maatregel nodig is om de troepen overal ter wereld zo veilig mogelijk te kunnen laten werken. De president wijst op de Delta-variant die zich sneller kan verspreiden onder mensen die niet zijn ingeënt en roept opnieuw iedereen op zich "onmiddellijk" te laten vaccineren.
"Ik ben trots dat onze militaire vrouwen en mannen zullen blijven helpen de strijd tegen deze pandemie te leiden door een voorbeeld te stellen door hun mede-Amerikanen veilig te houden", aldus Biden in een verklaring. Geschat wordt dat ongeveer de helft van de militairen al twee prikken heeft gehad.
In overheidsdienst
Het officiële besluit volgt pas als medicijnwaakhond FDA het vaccin van Pfizer en BioNTech - dat nu wordt gebruikt met een noodvergunning - volledige goedkeuring geeft. Als dat niet zoals verwacht voor half september is gebeurd, vraagt Austin de president om een handtekening voor een vaccinatieplicht zonder de volle rugdekking van de Food and Drug Administration. De komende weken worden alvast gebruikt om de operatie voor te bereiden, schrijft Austin aan alle medewerkers. Hij roept de militairen tegelijkertijd op niet te wachten en zelf al een injectie te halen.
Vorige maand zei Biden al dat alle burgers in overheidsdienst moeten aantonen dat ze volledig zijn ingeënt. Zo niet, dan moeten ze een mondkapje op en zich regelmatig laten testen. Hij gaf toen ook opdracht een vaccinatieplicht bij defensie uit te werken. Het ministerie van Veteranenzaken had toen al besloten van zijn zorgverleners en personeel een volledige vaccinatie te eisen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
7 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse en Russische functionarissen hebben een nieuw vredesplan opgesteld voor Oekraïne, schrijft de Financial Times. Daarin zou Oekraïne grote concessies moeten doen. Zo wordt er gesproken over het opgeven van grondgebied in het oosten van Oekraïne en een halvering van de krijgsmacht.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".
12 uur geleden